SERDAR MAHALLESİ’NDE HÜRRİYET’E MUTLULUK VE ŞÜKRANLA KARŞILAMA

25 Ocak 2022
Metni Sesli Dinle

Muhtar Yılmaz: Mahallemizde Güzel Şeyler Oluyor

Mahalledeki sokakların asfaltlanması ve merdivenlerin yapılması üzerine, mahalleye incelemeye giden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e vatandaşlarla birlikte teşekkür eden Serdar Mahalle Muhtarı Ümit Yılmaz, “Serdar Bayırı’nda mutluluk var. Mahallemizde güzel şeyler oluyor” dedi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Serdar Mahallesi’nde 21 yıl sonra asfalt yol yapımı tamamlanan bir kilometrelik Serdar Bayırı Sokak’ı inceledi. İki günde asfalt kazıma ve seriminin tamamlandığı mahalle incelemesinde başkan Hürriyet’e başkan yardımcısı Emirşah Torun ve fen işleri müdürü Burak Güreşen eşlik etti. Mahalle muhtarı Ümit Yılmaz ve mahalle sakinlerinin karşıladığı Hürriyet halkın memnuniyeti ve mutluluğuna ortak oldu.

Hürriyet: Yapmak Bize Nasip Oldu

Verdiği sözü tutan başkan Hürriyet, “Serdar Bayırı’nı 21 yıl sonra asfaltlamak, el değdirmek bize nasip oldu. Söz verdiğimiz gibi 1 kilometrelik yolu kimseyi mağdur etmeden iki günde bitirdik. Muhtarımızın göreve geldiğimizden beri hep öncelikli ve ısrarlı talebiydi. Samimi dayanışması ve birlikte hizmet etme gayesi buranın 21 yıl sonra asfaltla buluşmasına neden oldu. Muhtarımızın bölgesine hizmet etmek için verdiği emekler kıymetli. Kendisine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“2 Günde Dedik, Sözümüzü Tuttuk”

Serdar Bayırı Sokak’ta yapılan çalışmaları anlatan İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen ise “Buradaki çalışmayı yaklaşık iki günde bitirme planımız vardı. Planlarımıza da uyduk. Önce trimer yani freze makinesiyle asfalt kazıma işlemi uyguladık. Bugün (Pazar) de yaklaşık bin ton asfalt serimi yapıyoruz. Çalışmalarımızı akşam sekiz itibariyle sonlandırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Serdar Bayırı’nda Mutluluk Var

Mahallesinde güzel şeyler olduğuna değinen Serdar Mahalle Muhtarı Ümit Yılmaz, “Serdar Bayırı’nda bir mutluluk var. 21 sene üzerine asfalt çalışması yapıldı. Yollarımızda devamlı yama çalışması yapıldığı için engebeliydi. Yıkandığı zaman temizliği bile görünmüyordu. Burası 1 kilometrelik yol. Ana arter. Şehir içi ulaşım araçlarının geçtiği, vatandaşların yoğun olarak kullandığı bir yoldu. 2019’da ilk burayla ilgili başkanımıza başvurduk. İki günlük çalışmayla bizi mutlu ettiler, kendilerine teşekkür ediyorum.

Mahallemizde Güzel Şeyler Oluyor

Aynı zamanda Küme Evler Sokak’ın 30 yıldır bağlantı yolu sıkıntısı vardı. Orası da dün açıldı. Betonu atılacak. Oradaki vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Yazıcıoğlu, Yüksel, Reyhan ve Orkide Sokak’ın asfaltı kaldı. Bu dönemde asfalt çalışmalarımız bitecek. 4 merdivenimizde de çalışmalar yapıldı. Mahallemizde güzel şeyler oluyor. Ben başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.