SILA SOKAK’IN ÇOCUKLARI PARKLARINA KAVUŞUYOR!

21 Temmuz 2022
Metni Sesli Dinle

Turgut Mahallesi Sıla Sokak’ta vatandaşların talebi sonrası İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in talimatı ile yapımı tamamlanan ve Şehit Hv. Pilot Üsteğmen Kadir Hasan Tanrıverdi’nin adının verildiği park, 22 Temmuz Cuma(yarın) saat 11:00’de yapılacak tören ile hizmete açılacak

Turgut Mahallesi’nde gerçekleştirdiği incelemelerde bölgede ikamet eden çocukların park talebine kayıtsız kalmayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, vakit kaybetmeden bölgede park yapımı için çalışmaları başlatmıştı. Kısa süre içerisinde parkın yapımı için Sıla Sokak’ta çalışmalara başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çocukların ve bölge sakinlerinin park yapılmasını istediği alanda eğimin fazla olması sebebiyle oluşan tüm zorluklara rağmen parkı tamamladı.

Şehit Kadir Hasan Tanrıverdi’nin İsmi Yaşatılacak

Çalışmalar neticesinde oluşturulan park alanına birbirinden farklı oyun grupları ve bölge sakinlerinin rahatlıkla vakit geçirebilecekleri oturma alanları yerleştirildi. Bölgeye değer katacak parka da Şehit Hv. Pilot Üsteğmen Kadir Hasan Tanrıverdi’nin ismi verildi. Bölgeye değer katması beklenen parkın açılışı, 22 Temmuz Cuma(yarın) saat 11:00’de İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in de katılımı ile gerçekleştirilecek.