TARİHİ BELGESELDE LEYLA ATAKAN’I ÖZGE BORAK CANLANDIRACAK!

16 Mart 2022
Tarihi belgeselde Leyla Atakan’ı Özge Borak canlandıracak! (1)
Tarihi belgeselde Leyla Atakan’ı Özge Borak canlandıracak! (2)
Tarihi belgeselde Leyla Atakan’ı Özge Borak canlandıracak! (3)
Tarihi belgeselde Leyla Atakan’ı Özge Borak canlandıracak! (4)
Tarihi belgeselde Leyla Atakan’ı Özge Borak canlandıracak! (5)
Tarihi belgeselde Leyla Atakan’ı Özge Borak canlandıracak! (6)
Tarihi belgeselde Leyla Atakan’ı Özge Borak canlandıracak! (8)
Tarihi belgeselde Leyla Atakan’ı Özge Borak canlandıracak! (9)
Tarihi belgeselde Leyla Atakan’ı Özge Borak canlandıracak! (10)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in büyük önem verdiği, Cumhuriyetin sembol kadınlarından biri olarak tarihte iz bırakan ve Türkiye’nin tek dereceli seçim sistemiyle seçilen ilk kadın belediye başkanı olan Leyla Atakan’ın yaşamını konu alan ‘Leyla Hanım’ filminde, efsane başkanı ünlü oyuncu Özge Borak canlandıracak

Merakla beklenen soru yanıtını buldu. Seçimlerdeki başarısıyla Türkiye’de doğrudan seçilen ilk kadın belediye başkanı olarak 1968 yılında İzmit Belediye Başkanı olarak göreve başlayan ve 11 Şubat 1971 tarihinde geçirdiği trafik kazasında üç meclis üyesi yol arkadaşı ile birlikte hayatını kaybeden Leyla Atakan’ın hayatının derinliklerine odaklanacak olan dökü-drama türündeki filmde, efsane başkanı ünlü oyuncu Özge Borak canlandıracak.

Senaryo Danışmanı Gani Müjde

Senaristliğini ve yönetmenliğini İlke İşisağ’ın, idari yapımcılığını Koral Altın’ın, senaryo danışmanlığını Gani Müjde’nin ve yapımcılığını İzmit Belediyesi’nin üstlendiği Leyla Hanım Filmi, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in önderliğinde İzmit Belediyesi’nin organize edeceği özel bir gösterim ile izleyici karşısına çıkacak.

Ünlü Oyuncu Kadrosu

Filmde Leyla Atakan’ı ünlü oyuncu Özge Borak canlandırırken Beyti Engin, Serhan Arslan, Devrim Nas, Anıl Taşezen, Barış Kıralioğlu, Belma Canciğer, Aylin Aras ve maNga’nın solisti Ferman Akgül gibi değerli birçok sanatçı filmin oyuncu kadrosunda yer alacak. Leyla Atakan’a hayat vermesi için daha önce ismi geçen oyuncu Naz Elmas’ın ise çalışma takvimdeki yoğunluktan dolayı projede olmayacağı bildirildi. Yeni kadrosuyla start alan filmin ilk okuma provaları da geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.