TİYATRO HAFTASI ETKİNLİKLERİ SANAT AKADEMİSİ’NDE SÜRÜYOR

25 Mart 2022
Tiyatro haftası etkinlikleri Sanat Akademisi’nde sürüyor (1)
Tiyatro haftası etkinlikleri Sanat Akademisi’nde sürüyor (2)
Tiyatro haftası etkinlikleri Sanat Akademisi’nde sürüyor (3)
Tiyatro haftası etkinlikleri Sanat Akademisi’nde sürüyor (4)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü öğrencilerinin rol aldığı oyunların sergilendiği 20-27 Mart Tiyatro Haftası etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden İzmit Sanat Akademisi’nde tiyatro şenliği sürüyor. Sanat Akademisini tiyatro bölümü öğrencileri son olarak, ‘Otorite’ ve ‘Düşünenler Adam’ oyunları ile izleyicilerin karşısına çıktı. Ardı ardına sahnelenen oyunlar, tiyatro severlerden tam not aldı.

Büyük Keyifle İzlediler

Eğitmen Tunç Toker’in önderliğinde hazırlanan ve izleyicilerin büyük bir keyifle izlediği Otorite isimli oyununun kadrosunda; Erdem Karaca, Sevde Nur Aktaş, Sevda Göktepe, Gülbahar Köktürk, Yüksel Sarısoy, Oktay Çakar, İrem Tıknaz, Emine Akkaya, Seher Keskin ve Aybike Yazan bulunuyor. Yusuf Furkan Yıldız’ın eğitmenliğini yaptığı Düşünenler Adam oyununda ise; Çağla Süer, Duygu Tüfek, Ercan Kaplan, Gülay Yüksel, Mustafa Enes Çalışkan, Nursac Bahar Serçemeli, Özge Dursun, Sakine Yenilmez, Sıla Çivi, Sinem Özyayla, Sümeyye Çiçek ve Tuğba Ersin yer alıyor.