UMUTLU, “EL İNSAF!” DEDİ

23 Mart 2022
Umutlu, “El insaf!” dedi (1)
Umutlu, “El insaf!” dedi (2)
Umutlu, “El insaf!” dedi (3)
Umutlu, “El insaf!” dedi (4)
Metni Sesli Dinle

“Alikahya’da 8 Aydır Tamamlanmayan Çalışmaları Büyükşehire Neden Sormadınız?”

İzmit Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Komisyon üyesi Ercan Umutlu, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’in eleştirilerine sosyal medyadan cevap verdi. Umutlu, “İzmit Belediyesine söylediklerinizin birazını Alikahya’da 8 aydır çalışmaları tamamlayamayan Büyükşehir Belediyesine neden söylemediniz?” dedi.

İzmit Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Komisyon üyesi Ercan Umutlu, 25 yıl sonra yenilenecek olan Fethiye Caddesi ile Yeşilova Mahallesi’nde devam eden çalışmaları hedef alan AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’e sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla cevap verdi. Umutlu paylaşımında şu ifadelere yer verdi: El insaf. Alikahya Fatih Mahallesi Meltem, Cebir ve Çamlıyayla Caddeleri ile ilgili Kocaeli Büyükşehir Başkanı ve İSU Genel Müdürüne hiç sordunuz mu iki ayda bitmesi gereken iş neden 8 ayda bitti diye. Hiç sordunuz mu yazın tozuna, kışın çamuruna bizi mahkûm ettirdiniz diye. Hiç sordunuz mu bu caddelerde çalışma bu kadar düzensiz ve iş güvenliksiz niye yapıldı diye. Hiç büyükşehir belediye başkanına sordunuz mu size yüzde olarak en çok oyu veren bu üç caddeye bu eziyeti reva gören İSU genel müdürüne sebebini sordunuz mu diye.

“Soramazsınız”

Ama yok, soramazsınız. Ne de olsa elde İzmit Belediyesi ve başkanı var. (Hitap şeklinde bir terbiyesizlik, saygısızlık hitap ettikleri kişinin bırakın başkan olmasını bir kadın bir eş bir anne olduğunu unutarak) Şimdi gelelim caddelerin gerçek sorumlularına… Meltem, Cebir ve Çamlıyayla Caddelerinde İSU (Bilmeyenler için Kocaeli Büyükşehir kurumudur) çalışmasını ocak ayının sonlarına doğru bitirdi. Altyapıda meydana gelebilecek sorunlardan dolayı iş bitiş tarihinden sonra 45 gün sorumluluk işi yapan kurumda yani burada İSU’da.

“Havalar Düzelir Düzelmez Hemen Müdahale Etti”

Bunlar ışığında bu caddelerde İzmit Belediyesine sorumluluk 11 Mart (İSU’ya sorup bilgi alabilirsiniz) itibariyle geçmiştir. 11 Mart’tan sonra hava şartları bildiğimiz gibi çok kötü geçmekte son 40 yılın en karlı ve en soğuk Mart’ını yaşamaktayız. Sonuç olarak sorumluluk İzmit Belediyesine geçtikten sonra bugün hava azıcık düzgün oldu ve İzmit Belediyesi hemen müdahale etti.

“Başkanımız O Caddeye Çay İçmeye Gelecektir”

El insaf derken 10 gün için İzmit Belediyesine söylediğiniz lafları azıcığını da olsa 8 ayda bu bölgeyi bitiremeyen İSU’ya (KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ) neden söylemediniz? Sonuç olarak bu caddeler havalar düzelir düzelmez hızlı bir şekilde yapılacaktır ve İzmit Belediye Başkanı o caddeye çay içmeye gelecektir. Endişeniz olmasın. Dediğimiz gibi; gülümse İzmit.