YADEV KADROSU, EĞİTİMLERLE DONANIMLARINI ARTTIRIYOR

18 Mart 2022
YADEV kadrosu, eğitimlerle donanımlarını arttırıyor (1)
YADEV kadrosu, eğitimlerle donanımlarını arttırıyor (3)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesinin özel gereksinimli bireylerin hayata bakış açılarını olumlu yönde etkileyecek, günlük yaşamlarını asgari yardımla idame ettirmelerine destek olacak Yaşam Destek Evi’nde görevli eğitmenler, aldıkları eğitimlerle donanımlarını arttırıyor

Sosyal belediyecilik anlayışı ile birçok projeye imza atan ve kente Yaşama Destek Evi’ni (YADEV) kazandıran İzmit Belediyesi, merkezde özel gereksinimli bireylere öz bakım becerileri, günlük yaşam faaliyetleri ve toplumsal becerilerin öğretilmesi ile geliştirilmesini amaçlıyor. Ön başvuru kabul değerlendirmelerinin tamamlandığı merkezde şimdi de eğitmenler eğitimleri başladı.

Eğitimler Uygulamalı Olarak Veriliyor

Aile görüşmelerinin tamamlandığı Yaşama Destek Evi’nde grup faaliyetlerine başlamadan önce merkezde görevli eğitmenleri donanımının arttırılması ve sürdürülebilirliğin sağlanması amacıyla eğitmen eğitimleri başladı. Eğitimlerde özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda hangi öğrenim yönetim üzerinden ilerleneceği, grup ve bireysel eğitim planlaması, öz bakım becerileri, günlük yaşam becerileri ve toplumsal yaşam becerileri eğitimleri uygulamaları olarak veriliyor.