YADEV’DE AİLE EĞİTİMLERİ BAŞLADI

30 Mart 2022
YADEV’de aile eğitimleri başladı (1)
YADEV’de aile eğitimleri başladı (3)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Yaşama Destek Evi’nde(YADEV) aile eğitimleri başladı

Engellilik alanında duyulan ihtiyaçların karşılanması, özel gereksinimli çocuklar için oyun ve rehabilitasyon programlarını hayata geçirmek amacıyla hayata geçirilen İzmit Belediyesi Yaşama Destek Evi(YADEV), özel gereksinimli bireylere ve yakınlarına hizmet vermeye devam ediyor. Farklı programların uygulandığı Yaşama Destek Evi’nde, ilk üç aylık eğitime uygun bulunan bireylerin daha kaliteli bir eğitim almaları için gerçekleştirilen ön hazırlıklar ise sürüyor.

Ortak Sorunlar ve Beklentiler Ele Alınıyor

Bu doğrultuda başlayan toplantılarda aile eğitiminin ilk basamağı olan ailelerin birbirleriyle tanışarak kaynaşmaları sağlanıyor ve yaşadıkları ortak sorunları ile beklentileri konuşuluyor. Süreç içerisinde neler yapılacağı, hangi alanlarda çalışmaların olacağı hakkında danışmanlık firmasının Psikoloğu Gökhan Dursun ve Sosyal Hizmet Uzmanı Ceren Şencan tarafından bilgilendirmeler yapılıyor.

Hürriyet’e Teşekkür Ettiler

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün sorumluluğunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantıları, vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılanıyor. Özel gereksinimli çocukların ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirilen projeyi çok beğendiklerini belirten ve eğitimlerin devamı talep eden aileler, desteklerinden dolayı İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ettiler.