YAŞAR KARDAŞ: İKTİDAR, ÜLKE ÜLKE KREDİ ARARKEN, İZMİT BELEDİYESİNİN KREDİ ARAMASI KADAR DOĞAL BİR ŞEY YOK

6 Haziran 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesinin EYT’li işçilerin tazminatlarını ödemek üzere satışını gerçekleştireceği arazi ile ilgili açıklamalarda bulunan İyi Parti’li meclis üyesi Yaşar Kardaş, “Sayın Cumhurbaşkanı da Ekonomi Bakanı da ülke ülke kredi arıyor. İzmit Belediyesinin kredi araması kadar doğal bir hadise yok” dedi

İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında EYT’li işçilerin mağdur edilmemesi ve tazminatlarının bir an önce ödenmesi adına satışı gerçekleşecek olan arazi ile ilgili eleştirilerin ardından söz alan İyi Partili meclis üyesi Yaşar Kardaş şu ifadeleri kullandı: Burada ülkenin içinde bulunduğu durumlardan kaynaklanan sıkıntılar var. Hiçbir devletin kurumu böyle bir olay beklemiyordu zaten ve hepsi kredi kullanmanın peşine düştüler. Diğer belediyeler de bu kredileri kullandılar. Bu arazinin satışından bir an önce işçilerimizin cebine canlı para girecek.

“İnsanlık Onurunu İlgilendiren Bir Durum”

Bu para işçilerin yıllarca mağdur edildikleri bir sorun için harcanacak. Sayın Cumhurbaşkanı da Ekonomi Bakanı da ülke ülke kredi arıyor. İzmit Belediyesinin kredi araması kadar doğal bir hadise yok. Bu ülkenin İstiklal Savaşında kanlarıyla almış olduğu vatandaşlık hakları dolarlarla satılıyor bir takım ülke vatandaşlarına. Ülkenin geldiği durum bu. Dolayısıyla ben iktidar partisinin meclis üyelerine rica ediyorum: Bu insanlık onurunu ilgilendiren bir durum. Mağdur edilen belediye işçilerinin paralarının bir an önce yatması için çözüm odaklı olalım.