YURT DIŞINDAN GELEN ZİYARETÇİLER İZGİM’E HAYRAN KALDI

12 Ocak 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi (İZGİM), Romanya’dan ve İtalya’dan gelen ziyaretçilerine ilham oldu. Ziyaretçiler, kadın çalışmalarına desteklerinden dolayı Başkan Hürriyet’e teşekkür etti

İzmit Belediyesi gerçekleştirdiği projeler ile başka girişimcilere ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Strateji Geliştirme Müdürlüğü ile Rönesans Enstitüsü’nün işbirliği ile yürütülen HER Projesi kapsamında ülkemize gelen proje ortakları İZGİM’i ziyaret etti.

İzgim’i Örnek Uygulama Olarak Paylaştılar

Kadın girişimciler ile ilgili çalışmaları yakından takip eden Palermo merkezli Human Rights Youth Organizasyon ve Bükreş merkezli Novapolis Derneği, İZGİM’i ziyaret etti. Ziyaret sonucunda İZGİM’i örnek uygulama olarak paylaşan ziyaretçiler ile iş ortaklığı kurulabilecek konular ve yapılabilecek iş bağlantıları hakkında görüşüldü.

Başkan Hürriyet’e Teşekkür Ettiler

Ziyaretçiler, böyle bir hizmetten dolayı duydukları memnuniyeti bildirerek projenin onlara ilham verdiğini, kendi ülkelerinde de bu tarz bir projenin kadın çalışmalarına çok büyük katkısı olacağını söyledi. Human Rights Youth Organizasyon ve Novapolis Derneği, kadın çalışmalarına destekleri ve İZGİM’in hayata geçirilmesine olanak sağladığı için İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkürlerini ilettiler.