AÇILIŞI YAPILMADAN TAHRİP EDİLEN PARK İÇİN MUHTARLARDAN TEPKİ

18 Nisan 2023
Açılışı yapılmadan tahrip edilen park için muhtarlardan tepki (1)
Açılışı yapılmadan tahrip edilen park için muhtarlardan tepki (3)
Açılışı yapılmadan tahrip edilen park için muhtarlardan tepki (4)
Açılışı yapılmadan tahrip edilen park için muhtarlardan tepki (5)
Açılışı yapılmadan tahrip edilen park için muhtarlardan tepki (6)
Metni Sesli Dinle

“Mahalle Halkı ve Emniyetin Parka Sahip Çıkmasını Rica Ediyoruz”

İzmit Belediyesinin, kentin değerli isimlerinden Doç. Dr. Utkan Mutman’ın adını yaşatmak için inşa ettiği Gündoğdu Mahallesi’ndeki park kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edildi. Yeşilova Mahalle Muhtarı Ali Filiz ile Gündoğdu Mahalle Muhtarı Çetin Ersoy parktaki tahribattan büyük üzüntü duyduklarını söyledi

İzmit Belediyesinin, kente önemli hizmetlerde bulunan Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası eski Başkanı Doç. Dr. Utkan Mutman’ın adını yaşatacağı parktaki oturma grupları tahrip edildi. İzmit Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Koordinatörü ve Yeşilova Mahalle Muhtarı Ali Filiz ile Gündoğdu Mahalle Muhtarı Çetin Ersoy, parkta incelemelerde bulundu. Filiz ve Ersoy, parktaki tahribattan büyük üzüntü duyduklarını belirterek mahallelinin parka sahip çıkmalarını istedi.

Filiz, “Bu Görüntüler Hiç Yakışmıyor”

Ali Filiz, “Sevgili gençlerimize seslenmek istiyorum. Yapılma aşamasında olan bir parka bu görüntüler hiç yakışmıyor. Parkın bazı yerleri kırılmış ve yakılarak tahrip edilmiş. Gençliğe yakışmayan görüntüler gördük” ifadelerini kullandı.

Ersoy “Parklarda Asayiş Sorunu Var”

Çetin Ersoy ise “Mahallemizde İzmit Belediyesi tarafından yapılan güzel bir parktayız. Parkta yaptığımız incelemede bir takım hasarlar olduğunu gördük. Mahalle halkının parkımıza sahip çıkmasını rica ediyoruz. Bütün parklarda olduğu gibi bu parkta da asayiş sorunu olduğunu görüyoruz. Emniyet Müdürlüğümüzden parklara biraz daha ilgi göstermesini talep ediyoruz”” dedi.