ALZHEİMER YAŞAM EVİ, DÜZCE BELEDİYESİNE ÖRNEK OLACAK

29 Eylül 2022
Alzheimer Yaşam Evi, Düzce Belediyesine örnek olacak (1)
Alzheimer Yaşam Evi, Düzce Belediyesine örnek olacak (2)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Kocaeli’de ilk ve tek olan Alzheimer Yaşam Evi, Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nü ağırladı

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden Alzheimer Yaşam Evi ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Kocaeli’de ilk ve tek olan Alzheimer Yaşam Evi hakkında detaylı bilgi almak ve faaliyetleri yerinde görmek isteyen Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ayşe Kılıç ile Sosyal Hizmet Uzmanları Elif Zorlu, Özge Mert ve Seda Tutkun merkezi ziyaret etti.

Yol Gösterici Olacak

Alzheimer hastalarına yönelik hizmet verecek bir merkez üzerine çalışmalar yürüten Düzce Belediyesi, örnek bir uygulama olan Alzheimer Yaşam Evi’ni tanımak üzere ziyaretlerinde faaliyetler ve hasta yakınlarına verilen hizmetlerle ilgili bilgi aldılar. Sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirilen Alzheimer Yaşam Evi’ni çok beğenen misafirler kendileriyle ilgilenen yetkililere teşekkür ederek kendi çalışmalarında Alzheimer Yaşam Evi’nin yol gösterici olacağını ifade ettiler.