ÖZMURAL: HALKA RAĞMEN DİRENENLER İLE HALK İÇİN ÇALIŞANLARIN MÜCADELESİ DEVAM EDECEK

29 Eylül 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, hizmet araçlarının satın alınmasının onaylanmasında İzmit halkının destek ve baskılarının olduğunu vurgulayarak, “Bu baskıya dayanamadılar. Çekimser oy kullanarak kerhen bu kararı onaylamak zorunda kaldılar. Halka rağmen direnenler ile halk için çalışanların mücadelesi devam edecek ” ifadelerini kullandı

İzmit Belediyesi Eylül ayı olağaüstü meclis toplantısında hizmet araçlarının satın alınması için kredi yetkisi oy çokluğuyla kabul edildi. Başkan Hürriyet ve ekibinin, İzmit halkının kazanması için verdiği mücadele İzmit halkının da destekleriyle başarıya ulaştı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural şu ifadelere yer verdi: Gerek mecliste gerek komisyonlarda gerek basın önünde gerekse sokakta bıkmadan usanmadan belediye hizmet araçlarının kiralama yerine satın alınması konusunda kredi talebimizin onaylanması için defalarca açıklamalarda bulunduk. AKP ve MHP meclis üyelerini maalesef ikna edemedik.

“Siyasi İnat Uğruna Ağır Bir Bedel Ödettiler”

Tek çare kaldı kamuoyunu ikna etmek. Geldiğimiz nokta itibariyle İzmit halkı bize destek oldu ve bu baskıya dayanamadılar evet demeseler de çekimser oy kullanarak kerhen bu kararı onaylamak zorunda kaldılar. Ne için? Siyasi inat uğruna. Ama bedel ağır oldu. Hem İzmit Belediyesi olarak ekonomik bedel hem de AKP ve MHP için siyasi bedel. Onları pes ettiren ise ikincisi. Siyasi bedel. Gerisi umurları da değil. Bu siyasi bedel yalnız İzmit için değil büyükşehir dâhil tüm geri kalan belediyelere de yansıdı.

“Toplum Rantı Gördü, Daha Çok Sorgulayacak”

Ondandır ki Tahir Büyükakın konuya müdahil oldu. Bu konuyu kapatın artık dedi. Ancak bu konu kapanacak boyutu çoktan aştı. Artık toplum bu rantı gördü. Bundan sonra sorgulamaya devam edecektir. Biz ise daha yolun başındayız. İkna edeceğimiz çok kurum var. Yılmadan, bıkmadan, usanmadan inançla çalışacağız. Halka rağmen direnenler ile halk için çalışanların mücadelesi devam edecek. Göreceksiniz bu hamur daha çok su kaldırır.