BAŞKAN HÜRRİYET, 29 EKİM KADINLARI DERNEĞİ GENEL BAŞKANI SARIHAN’I AĞIRLADI

2 Haziran 2023
Başkan Hürriyet, 29 Ekim Kadınları Derneği Genel Başkanı Sarıhan’ı ağırladı (2)
Başkan Hürriyet, 29 Ekim Kadınları Derneği Genel Başkanı Sarıhan’ı ağırladı (3)
Başkan Hürriyet, 29 Ekim Kadınları Derneği Genel Başkanı Sarıhan’ı ağırladı (4)
Başkan Hürriyet, 29 Ekim Kadınları Derneği Genel Başkanı Sarıhan’ı ağırladı (5)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 29 Ekim Kadınları Derneği Genel Başkanı Şenal Sarıhan ve Kocaeli Şube Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu’nu ağırladı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 29 Ekim Kadınları Derneği Genel Başkanı ve aynı zamanda 25 ve 26’ncı dönem CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan ve yönetim kurulu üyeleri ile derneğin Kocaeli Şube Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu’nu makamında ağırladı. Genel Başkan Sarıhan, Hürriyet’e kendi kaleme aldığı ‘Savunma Kürsüsünde Bir Siyasi Dava Avukatının Anıları’ adlı kitabı hediye etti.

“Güzel Çalışmalar Yapacağız”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Hürriyet, “İzmit’te kadınların kendi ayakları üzerinde durabilmeleri adına projeler üretiyoruz. Kadınlar bir arada olduğu sürece güçlerine güç katıyor. Sizlerle de ortaklaşa güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum” dedi.

“Amaç Kadın Haklarını Savunmak”

Şenal Sarıhan derneğin Türkiye’nin dört bir yanından 90 kadın kurucu üye tarafından 29 Ekim 2020 tarihinde Ankara’da kurulduğunu ifade etti. Sarıhan, derneğin amacının dünyada ve ülkemizde kadın hareketinin ve Cumhuriyet devrimlerinin kadının toplumsal yaşama eşit katılımı için açtığı yolu izleyerek genelde insan hakları, özelde kadının haklarını savunmak olduğunu kaydetti.