İZMİT BELEDİYESİ, TÜRKİYE KALKINMA VAKFI VE UNİCEF İŞ BİRLİĞİYLE DEPREMZEDE ÇOCUKLARA GEZİCİ EĞİTİM PROGRAMI

2 Haziran 2023
Gezici eğitim programı (1)
Gezici eğitim programı (2)
Gezici eğitim programı (4)
Gezici eğitim programı (5)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesinin Kahramanmaraş’ta kurduğu çadırkentte kalan deprem mağduru çocuklar için Türkiye Kalkınma Vakfı ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNİCEF) iş birliğiyle Gezici Eğitim Programı başladı

İzmit Belediyesi’nin deprem felaketi sonrası Kahramanmaraş’ ta kurduğu Çadırkentte, afetlerin yarattığı travmaların çocuklar üzerindeki etkilerini azaltmak, bilişsel ve sosyal gelişimlerine katkı sunmak amacıyla yürütmüş olduğu çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İzmit Belediyesi deprem bölgesinde yürüttüğü çalışmaları yeni paydaşlarıyla sürdürüyor.

6 Hafta Sürecek

Türkiye Kalkınma Vakfı ve UNİCEF iş birliğiyle Çadırkentte yaklaşık 6 hafta sürecek olan Gezici Eğitim Programı faaliyeti başladı. Program kapsamında, Çadırkentte yaşayan ailelerin çocukları, dil ve erken okuryazarlık, fiziksel, bilişsel, sosyal ve duygusal gelişim alanlarına yönelik eğitimlere tabii tutulacaklar.

Teşekkür Ettiler

Aynı zamanda çocukların analitik düşünme yeteneği ve problem çözme becerilerine katkı sunacak robotik kodlama eğitimi de gerçekleştirilecek. Çadırkentte yaşayan aileler çocuklarına sunulan eğitimler dolayısıyla İzmit Belediyesi ekiplerine duydukları memnuniyeti dile getirerek çalışmalara katkı sunan tüm personele teşekkürlerini ilettiler.