BAŞKAN HÜRRİYET: 3 KURUŞA İHALE ETTİĞİNİZ GÖLKAY’I TEPE TEPE KULLANDIRTTINIZ

11 Nisan 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 2022 yılının değerlendirildiği meclis toplantısında Gölkay Park ile ilgili eleştirilere yanıt vererek, “Gölkay Park sizin yanlış yönetiminiz nedeniyle kötü ellerde harap olmuş. Tepe tepe kullanmışlar. Kaçak yapılar yapmışlar. Biz Gölkay Park’ı tamamen yıkıp sıfırdan yapıyoruz” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 2022 yılı faaliyet raporu sunumunun ardından tekrar söz alarak Gölkay Park ile ilgili eleştirilere yanıt verdi. “Gölkay Park yeni bir proje. Biz göreve geldiğimizde orayı kullanabiliyor muyduk? Her yeri 3 kuruşa birilerine ihale etmişsiniz.” diyen Başkan Hürriyet, “O kadar mezbelelik bir haldeydi ki ilk karda da çöktü. Birilerinin elindeydi.

“Sıfırdan Yapıyoruz”

Sizin tanıdığınız insanların ellerindeydi. Tepe tepe kullanıyorlardı. Kaçak kaçak kullanıyorlardı. Üstüne bine bine kullanıyorlardı. Biz burayı yıktık ve şu anda sıfırdan yeni bir alan yapıyoruz. Siz Gölkay Park ya da Ekopark sizin malınızmış gibi konuşuyorsunuz ama bunlar milletin parasıyla geçmişte yapılan işler. Sizin yanlış yönetiminiz nedeniyle kötü ellerde harap olmuş. Biz Gölkay Park’ı tamamen yıkıp sıfırdan yapıyoruz” ifadelerini kullandı.