BAŞKAN HÜRRİYET, “EMEKLİ EVİ DEDİĞİNİZ TEK ODAYI ASIRLIK ÇINARLARIMIZ İÇİN EVLERE DÖNÜŞTÜRDÜK”

11 Nisan 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Faaliyet raporunun görüşüldüğü meclis toplantısında, “Emekli evlerini yeniden açtığımız söylemiyoruz. Çoğunluğu tek oda olan adına Emekli Evi dediğiniz yerleri yeni fonksiyonlarla yükleyerek, büyüklerimiz için Asırlık Çınar Evlerine dönüştürdük” ifadelerini kullandı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AKP’li meclis üyelerinin önceki dönemde yapılan emekli evlerinin kapatıldığına ilişkin iddiaları üzerine, “Emekli evlerini kapatmadık. Emekli evlerinin bir kısmı tek odadan oluşan yerlerdi. Pandemide hizmet veremedi. Emekli evlerini yeniden açtık demiyorum zaten. Kurmadığımız cümleleri bize mal etmek doğru bir şey değil.

“Algı Oluşturmaya Çalışıyorsunuz”

“İçinde yeni fonksiyon geliştirdiğimiz şeyleri özellikli cümlelerle seçerek söylememize rağmen sanki proje demek bina demekmiş gibi algı oluşturmaya çalışıyorsunuz. Bir uygulama başlattık, fonksiyon yeniledik. Dolayısıyla uygulamanın içeriğini zenginleştirerek yeni bir hizmet alanı sunduk diyoruz. ‘Eski emekli evlerini fonksiyon değiştirerek bu hale büründürdük’ dedim” ifadelerini kullandı.