BAŞKAN HÜRRİYET: BU KENTE YERLEŞMİŞ İNSANLARA DAĞLI DİYEMEZSİNİZ

12 Nisan 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısında İzmit’e başka yerlerden göç eden insanları da hedefleyen “Dağdan gelip bağdakini mi kovuyorsunuz” sözlerine yanıt veren Başkan Hürriyet, “Bu kentin sahibi siz misiniz? Bu kente gelen, göç eden insanlara dağlı diyemezsiniz” dedi

İzmit Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısının ikinci birleşiminin birinci oturumu gerçekleşti. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında 2022 yılına ait faaliyet raporları kamuoyuna sunuldu. Ardından kürsüye çıkan Başkan Hürriyet, “Kocaelispor zor durumdayken, kulüp yok edilmeye çalışılırken, arma satılığa çıkarılırken hiç biriniz yoktu” dedi.

Bu Kentin Sahibi Siz Misiniz?

AKP’li Muharrem Tutuş’un “Dağdan gelip bağcıyı kovuyorsunuz” sözleri üzerine Başkan Hürriyet, “Çok ayıp bu sözleriniz. Bu kentte bir sürü memleketten göç edip gelmiş binlerce insan var. Siz bunlara dağcı, bağcı mı diyorsunuz. Ayıptır. 4 bir yerden göç alan bir yer Kocaeli. Tek sahibi siz misiniz? Körfez FK kurulurken ve Körfez FK’ya milyonlar aktarılırken, Kocaelispor’a bir damla su verilmezken neredeydiniz? Oraya akıtılan milyonların binde biri Kocaelispor’a yapılsaydı bu durumlara düşmezdi.

Vatandaş Kime İnanıyor

Onu yapmadınız, bunu yapmadınız. Anlatıp duruyorsunuz ama gerçek ortada. Sürekli siyasi kurnazlıkla insanları kandırıyorsunuz. 4 yıldır aynı şeyi söylüyorsunuz ama sonuç ortada. Vatandaş kime inanıyor biliyoruz. Siz insanları son zamanlarında emekli bile etmediniz.

“Önce Kendi Kitabınıza Bakacaksınız”

Sizin mağdur ettiğiniz insanları biz emekli ettik. 227 kişiyi emekli ettik. Öz kaynaklarımızla 20 milyon tazminat ödedik. O yüzden onu yapmadınız, bunu yapmadınız derken; birinin özetini çıkarmak için önce kendi kitabınıza bakacaksınız” dedi.