BAŞKAN HÜRRİYET, EMZİRME VE BEBEK BAKIM KABİNLERİ İÇİN TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ İLE ORTAK PROJE GELİŞTİRİYOR

10 Haziran 2022
Baskan Hürriyet, Emzirme ve Bebek Bakim Kabinleri için Türk Kadinlar Birligi ile ortak proje gelistiriyor (1)
Baskan Hürriyet, Emzirme ve Bebek Bakim Kabinleri için Türk Kadinlar Birligi ile ortak proje gelistiriyor (3)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Emzirme ve Bebek Bakım Kabinleri Projesi için Türk Kadınlar Birliği ile toplantı gerçekleştirdi

Sosyal belediyecilik anlayışıyla insana dokunan projeleri hayata geçiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Emzirme ve Bebek Bakım Kabinleri Projesi için kolları sıvadı. Başkan Hürriyet, projenin detayları ile ilgili Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, Türk Kadınlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Selma Durak, Yönetim Kurulu Üyesi Emine Büyükbalkan ve Türk Kadınlar Birliği Kocaeli Şube Başkanı Aysel Baladın ile toplantı gerçekleştirdi.

İyi Uygulama Örnekleri Gösterildi

Annelerin bebeklerini her ortamda emzirmelerine imkan sağlamayı, bebeğini emziren annelerin sosyal yaşamdan kopmamalarını, bebeklerin ruh ve beden sağlığına katkıda bulunmayı amaçlayan projenin ön görüşmesinde proje alt yapısına dair sunum yapılarak iyi uygulama örnekleri gösterildi. Yapılan görüşme sonucunda her iki taraf da projenin hayata geçirilmesi konusunda çalışmaların hızlanması için fikir birliğine vardı.