YEŞİLOVA ESNAFI ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

10 Haziran 2022
Abdullah Saraç
Bilal Soratli
çalismalar (1)
çalismalar (2)
çalismalar (3)
çalismalar (4)
Harun Resit Kocagöz
Kadir Özdemir
Metin Duman
Muharrem Kaya
Mustafa Ince
Mustafa Topal
Salim Çoban
Semih Balta
Yilmaz Bastürk
Metni Sesli Dinle

“Yeşilova Böyle Büyük Yatırım Görmedi”

İzmit Belediyesi tarafından havai hatların yer altına alındığı ve üstyapı çalışmalarının dört bir koldan devam ettiği Yeşilova Mahallesi Turan Güneş Caddesi’nde esnaflar çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade ederken bölgede daha önce böyle büyük bir yatırımın yapılmadığının altını çizdi

İzmit Belediyesi, Yeşilova Mahallesi Turan Güneş Caddesi’nde yıllardır süre gelen sorunları çözmek adına caddede yoğun bir çalışma yürütüyor. İlk etapta yüksek gerilim hatlarını yer altına alma çalışmalarını tamamlayan ekipler üstyapı çalışmaları kapsamında asfalt serimi ve kaldırım çalışmalarına dört bir koldan devam ediyor. Ekiplerin titizlikle çalıştığı bölgedeki çalışmaları değerlendiren esnaf ve vatandaşlar ise çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiriyor.

İnce Oto, Mustafa İnce “Önceden Tozun Toprağın İçindeydik”

“Yeşilova Mahallesi Turan Güneş Caddesi esnaflarındanım. Ben öncelikle çalışmalardan dolayı İzmit Belediyesine ve mahalle muhtarımıza teşekkür ediyorum. Önceden tozun toprağın içindeydik. Burada yolumuz tamamlandı ve gayet güzel. İzmit Belediyesinden Allah razı olsun. Yollarımızı, kaldırımlarımızı yenilediği için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

Rida Giyim, Abdullah Saraç “22 Yıldır İlk Defa Böyle Bir Hizmet Gördüm”

“Ben belediye yetkililerine bu güzel çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Çalışma yapıldığından dolayı tabi ki sorunlar olabilir ama her nimetin de bir külfeti var. Biz bu manada bundan hiç muzdarip değiliz. Biz memnunuz, bir sıkıntımız yok. Ben 22 yıldır burada esnaflık yapıyorum. İlk defa böyle bir çalışma, böyle bir hizmet görüyorum. Bu çalışmanın bölgeye büyük bir değer katacağı inancındayım ve hiç tereddüttüm yok”

Mahalle Sakini Salim Çoban “Güzel Yere Güzel Yollar Lazım”

“Çalışmalar iyi gidiyor. Her yere bir günde yetişilmez. Bunlar sırayla yavaş yavaş olacak inşallah. Yeşilova Mahallesi İzmit’in en güzel mahallelerinden biridir. Zaten en değerli burası, çalışmalardan sonra da daha da değer kazanacak. Güzel yere güzel yollar lazım”

Efe Demir Doğrama, Fatih Topal “Amaca Giden Yolda Çekilen Çile Mubahtır”

“Şu anda yürütülen bu yol çalışması 2 senedir beklenen bir projeydi. Bunun çilesini çok çektik ama şuan yapılan sisteme bakıyorum gayet başarılı, güzel. İnşallah bundan sonra daha da güzel olacağını düşünüyorum. Kaldırımlarımız da olduğu zaman Yeşilova Caddemiz düzgün bir görüntüye sahip olacak ve sıkıntısız olacak. Şuan bazı problemler yaşıyoruz ama amaca giden yolda çekilen çile mubahtır”

Traktör Tamircisi, Bilal Soratlı “Çalışmalar Güzel Gidiyor”

“30 yıldır bu caddede esnaflık yapıyorum. Çalışmalara baktığımda çok güzel gidiyor. Daha öncesinde çok tozlu bir ortam vardı. Şu an o tozdan topraktan kurtulduk. Kaldırımlarımız da yolumuz da çok güzel oluyor. Tamamlandığı zaman daha da güzel olacak diye düşünüyorum. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum”

Mis Kokoreç, Metin Duman “Fatma Hanıma Helal Olsun”

“Turan Güneş’te çok sıkıntılar çektik ama şu anda baktığımda çok güzel bir hizmet görüyorum. Tozdan kurtulduk. Turan Güneş Caddesi’nin çok güzel bir cadde olacağına inanıyoruz. Daha güzel olacak, işlerimiz de açılacak. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Yollarımız yenileniyor, şükürler olsun. Fatma Hanıma helal olsun”

Sigorta Vadisi, Semih Balta “Geldiğimiz Noktada Mutluyuz”

“7 yıldır Yeşilova Mahallesi’nde esnaflık yapıyorum. Çalışmalardan önce projeyi görmüştük. Çalışmalar başladıktan sonra bazı sıkıntılar yaşadık, toz toprak çektik ama geldiğimiz noktada mutluyuz. Yollarımız ve kaldırımlarımız güzel görünüyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür diyorum. Bekleyelim, görelim. Caddemizin çok güzel olacağına adım gibi eminim”

Beyaz Eşya Esnafı, Harun Reşit Kocagöz “Trend Bir Cadde Olacağına Eminim”

“İzmit’in en uzun caddesi üzerinde esnaflık yapıyoruz. Yeşilova İzmit’in en gelişmekte olan trend noktalarından bir tanesi. Şu anda çalışmalar devam ediyor. Biraz uzun sürdü ama yapılan her güzel iş en son insanlar tarafından takdir edilir. Bu halk yapılan her türlü güzel işi takdir etmesini bilir. Çok güzel bir yol olacağına, buranın trend bir cadde olacağına eminim”

Gönül Sofrası, Muharrem Kaya “İlk Defa Bu Kadar Derin Bir Çalışma Görüyoruz”

“12-13 yıldır bu caddede işletmecilik yapıyorum. Çalışmaların gidişatından memnunuz. 7-8 seneden beri her altı ayda bir burada çalışmalar yapılıyor ama ilk defa bu kadar derin ve detaylı bir çalışma görüyoruz. Kaldırım çalışması zaten uzun yıllardır yapılmıyordu. İnşallah artık su baskınları ve toz görmeyeceğiz. Çalışmalar çok güzel ilerliyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta Başkanımıza, emeği geçen personele ve muhtarımıza çok çok teşekkür ediyoruz”

Yılmaz Halı-Perde, Yılmaz Baştürk “30 Yıldır Yapılan En Büyük Yatırım”

“Ben 30 senedir burada esnaflık yapıyorum. Böyle bir yatırımı ben ilk defa görüyorum. İnşallah bizi bu tozdan kalıcı olarak kurtarırlar. Gerçekten bu yatırım bu zamana kadar hiç akıl edilmemiş bir yatırım. Çok güzel olacak. Işıklandırma ile birlikte buraya çok güzel bir hava gelecek. Çalışmaların en kısa sürede bitmesini diliyorum. Ben o yolları, kaldırımları görünce gerçekten gurur duydum. Yeşilova daha önce böyle büyük yatırım görmedi”

Bizim Çorbacı, Kadir Özdemir “Cefa Çekmeden Sefa Sürülmez”

“Yeşilova Merkez Camii karşısında esnaflık yapıyorum. Bu proje başlamadan önce Fatma Başkan ve ekibi bizleri ziyaret ettiler. Bütün esnafı dolaşarak projeyi anlattılar. Projeyi de bize gösterdiklerinde benim çok hoşuma gitti. Onun akabinde çalışmalar başladı. Biraz toz toprak çektik ama cefa çekilmeden sefa sürülmez. Proje bittikten sonra çok harika olacağına inanıyorum. Yol hiç kapanmadığı için herhangi bir müşteri kaybı yaşamadık. Gördüğüm kadarıyla da çalışmalar hızlı ilerliyor. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.”