BAŞKAN HÜRRİYET, İZMİTLİLERİ CUMHURİYET PARKI’NA SAHİP ÇIKMAYA DAVET ETTİ

12 Ağustos 2022
Başkan Hürriyet, İzmitlileri Cumhuriyet Parkı’na sahip çıkmaya davet etti (2)
Başkan Hürriyet, İzmitlileri Cumhuriyet Parkı’na sahip çıkmaya davet etti (3)
Başkan Hürriyet, İzmitlileri Cumhuriyet Parkı’na sahip çıkmaya davet etti (4)
Başkan Hürriyet, İzmitlileri Cumhuriyet Parkı’na sahip çıkmaya davet etti (5)
Başkan Hürriyet, İzmitlileri Cumhuriyet Parkı’na sahip çıkmaya davet etti (6)
Başkan Hürriyet, İzmitlileri Cumhuriyet Parkı’na sahip çıkmaya davet etti (7)
Başkan Hürriyet, İzmitlileri Cumhuriyet Parkı’na sahip çıkmaya davet etti (8)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, yenileme projesi sürekli engellenmeye çalışan Cumhuriyet Parkı Aile Çay Bahçesi’nde dün akşam vatandaşlarla birlikte çay içerek sohbet etti. Hürriyet, “Cumhuriyet Parkı İzmit halkınındır. Herkesi parka sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi

İzmit Belediyesinin, kentin en merkezi noktalarında Cumhuriyet Parkı’nda başlattığı yenileme projesi, hem Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nün Gazi Lisesinin koruma alanına Cumhuriyet Parkı’nı dahil etmesiyle hem de Büyükşehir Belediyesi tarafından engellenmeye çalışılıyor. Sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşa kaliteli hizmeti uygun fiyata sunan sosyal tesisleri İzmit’e kazandıran İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, tüm engelleme girişimlerine karşı çalışmalara devam ediyor.

İzmitliler Bu Akşam Cumhuriyet Parkı’nda

Dün akşam Cumhuriyet Parkı’na giderek vatandaşlarla çay içen Başkan Hürriyet, parka sahip çıkmak isteyen tüm vatandaşları bu akşam 19.00’da Cumhuriyet Parkı’na davet etti. Başkan Hürriyet, “Cumhuriyet Parkı bizim için kıymetli. Kafeterya alanı tadilata girmişti ama ne yazık ki kurul kararları nedeniyle sekteye uğramıştı. Oradaki kararları ve izinleri beklediğimiz için çalışmalara ara vermek durumunda kalmıştık. Ama vatandaşımız hizmetten mahrum kalmasın diye dışarıdaki alanda hizmet vermeye devam ediyoruz.

Park Kötü Bir Hal Almıştı

Burası yıllardır İzmitlilerin parkı. İzmit Belediyesinin alanıydı. Ama ne yazık ki bir süre özel işletme elinde kötü bir hal almıştı. Burada ihale bittikten sonra aynı Gülümse Kafe’mizin hizmet kalitesi ve fiyat politikasıyla hizmete başladık. Her ne kadar kafeterya alanımız yaşadığımız kurumsal sıkıntılar nedeniyle kapalı olsa da biz hizmeti durdurmadık. Buradaki vatandaşlarımızın akşamları ailece gelip oturabileceği bir alan burası.

“Parkımıza Sahip Çıkalım”

İnsanları buranın belediye işletmesi olarak açılmasından çok mutlular. Bütün İzmitliler şunu söylüyor ‘Parkımıza sahip çıkalım. Bu park bizim ve parkımızı kimseye vermek istemiyoruz. İzmit Belediyesinin uhdesinden bu parkı kullanmak istiyoruz’ diyorlar. Biz de bütün kente çağrıda bulunarak ‘Parkımıza sahip çıkalım’ diyoruz. Biz halkımız için elimizden gelen mücadeleyi vermeye hazırız” dedi.