BAŞKAN HÜRRİYET, “KENDİ ARAÇLARIMIZIN SAHİBİ OLARAK KİRALAMA GARABETİNE KARŞI MİLYONLARCA LİRALIK TASARRUFTA BULUNDUK”

11 Nisan 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Nisan Ayı Meclis Toplantısı ikinci birleşiminin birinci oturumunda 2022 yılı faaliyet raporunun sunumunu gerçekleştirdi. Başkan Hürriyet, “113 ihalenin 99 tanesini açık ihale olarak gerçekleştirdik” dedi

İzmit Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısının ikinci birleşiminin birinci oturumu gerçekleşti. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında 2022 yılına ait faaliyet raporları kamuoyuna sunuldu.

“Önemli Bir Tasarruf Yaptık”

Başkan Hürriyet son olarak verdiği rakamlarda, “2022 yılında 113 ihalenin 99 tanesini açık ihale olarak gerçekleştirdik.  Göreve geldiğimizde araç durumunda yüzde 29 olarak belediyenin öz kaynağı vardı. 86 aracımız varken şu anda 224 tane belediyeye ait aracımız bulunmakta. Yani belediyenin öz kaynağı olarak araç miktarımızı yüzde 67 seviyesine çıkardık. Bilançomuzda artan varlığımız ise 432 milyon 800 bin civarında artan varlığımız var. 3 sene önce çektiğimiz 27 milyonluk araç kredimiz, bu Mart ayı itibari ile tamamen ödemesini bitirdik. Yatırımlarımızı 400 milyonun üstüne çıkardık. Personel giderlerimiz normal seviyede. Diyetisyen ve psikolog hizmetlerini de dahil ettiğimizde aslında personel giderlerimizin bir kısmı ile sosyal destek verdiğimizi de görmüş olacaksınız. Vadi Konutlarının satışlarından son iki yılda 70 milyonluk bir satış mevcut. 164 aracımızın bakım masrafı 8 milyona denk geliyor. Önemli bir tasarruf yaptık” dedi.