ÜNAL ÖZMURAL, EN BAŞARILI BELEDİYELERİN BELİRLENDİĞİ ANKET SONUÇLARINI GÖSTERDİ

11 Nisan 2023
Metni Sesli Dinle

“Karne Ortada. İzmit Belediyesi Hizmette 1. Sırada”

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmurali 2022 yılı faaliyetlerinin görüşüldüğü Nisan ayı olağan meclis toplantısı 1. Oturum 2. Birleşiminde en başarılı belediye başkanlarının seçildiği anketleri göstererek “Karne bu iken söylenecek fazla söz yok” dedi

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural mecliste yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: Gerçekleştirdiğimiz projelerde çocuk var, kadın var, yaşlı var, genç var, sporcu var, çiftçi var özetle insan var. Biz 4 yıl önce seçildiğimiz zaman bazı öngörülerimiz ve tespitlerimiz vardı. Fakat şu tamamladığımız 4’üncü yılda hiç ummadığımız durumlar oldu. Pandemi yaşadık. Yalnız biz değil dünya yaşadı. Dolayısıyla burada bazı işleri bazı noktalarda kaydırmak zorunda kaldık. Daha sonra öngörmediğimiz ekonomik kriz oldu. Bunun da sonucunda yaşadığımız sıkıntılar oldu. Tüm belediyeler gibi biz de sorun yaşadık.

“Bir Karnemiz Var”

Ne yapıyorsak yapalım sonuçta bir karnemiz var. Çocukların yılsonunda aldığı karne gibi. Bizim başarı karnemiz ne? Bizim başarı karnemiz de seçim ve seçim sonuçları. Benim de elimde bazı anketler var. 15-27 Haziran 2022 en başarılı belediye başkanlıklarında 10’uncu sıradayız. Son iki yılın en başarılı 10 büyükşehir ilçe belediye başkanı sıralamasında 2’nci sıradayız. 2022’de en başarılı ilçe belediye başkanlarında belediyemiz yine 2’nci sırada.

“Bugün Gelen Ankette 1’inci Sıradayız”

Marmara’da yapılmış olan ankette yüzde 62 ile İzmit Belediyesi 1’inci olmuş. 2019-2023 en güvenilir büyükşehir ilçe belediye başkanları arasında İzmit Belediyesi 6’ncı sırada yer almış. Bugün gelen ankette ise Türkiye’nin en başarılı belediyeleri içinde İzmit Belediyesi 1’nci sırada. Daha ne anlatayım ki? Bir süre şey anlattık. Dolayısıyla size 4 yıl önce bir fatura kesildi. 1 yıl sonra da bize bir fatura kesilecek. Karne bu iken bunun üzerine söylenecek fazla söz yok.