BAŞKAN HÜRRİYET’TEN AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNE: “BUGÜNE KADAR HANGİ İDDİANIZI İSPAT ETTİNİZ?”

4 Nisan 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Nisan Ayı Meclis Toplantısında AKP’li Meclis Üyelerinin iddialarına belgelerle yaptığı açıklamada, “Ekşi yemedik ki karnımız ağrısın. Bugüne kadar hangi iddianızı ispat ettiniz. Biz belgeleriyle yalanladık, siz bir kere pardon demediniz” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet denetim raporu görüşmelerinde ellerinde belgeler olduğunu ve bu belgelerle ilgili kendisine 2 gün süre verdiklerini belirten AKP’li meclis üyelerine yanıt verdi. Başkan Hürriyet konuşmasında “Biz ekşi yemedik ki karnımız ağrısın. Sizi de anlıyoruz, muhalefet ediyorsunuz. Siz de bir şeyler söylemek zorundasınız, yanlış da olsa. Hoş karşılıyoruz bu durumu. Kendi kitabınızı okumadan başkasının özetini çıkarmaya kalkmayın. Derince ve Darıca Belediyesiyle ilgili sizlere ben de 2 gün vereceğim. Bunlarla ilgili de ben de sizden açıklama bekleyeceğim. Kendi belediyelerinizde tespit edilen hususlar var. Samimiyseniz çıkın bunları açıklayın.

“AKP’li Belediye 28 Kiralamanın 27’sini Aynı Firmadan Yapmış”

Araç Kiralama diyorsunuz özellikle bir belediyeniz 28 tane kiralama yapmış 27’si aynı firmadan. Hatta çok komik şey geldi önüme. Belediye başkanı kendi ilçe sınırları içerisinde davetli olduğu düğün törenlerinde takı takmalıdır ancak ilçe sınırları dışındaki cemiyetlerde kendi imkanlarıyla takı takmalıdır. Bu konuda da taraflı davranıldığını görmekteyiz’ diyor denetim raporu.

AKP’li Başkanın Belediye Kasasından Taktığı Takılar Hürriyet’i Gülümsetti

Takılan takılardan örnekler veren Başkan Hürriyet, “Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’in kızının düğün cemiyetinde belediye kasasından takı takılıyor. TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un oğlunun nikah cemiyetinde belediye kasasından takı takılıyor. Muzaffer Baştopçu’nun yeğeninin nikah cemiyetinde belediye kasasından takı takılıyor. Halit Çokan’ın çocukluk arkadaşının kızının düğün cemiyetinde belediye kasasından takı takılıyor. Ben bugüne kadar aracımın benzin ücretini bile kendi cebimden karşılıyorum” dedi. Hürriyet’in verdiği örnekler salonda gülüşmelere yol açtı.

“Karalama Kampanyası Yapmayalım”

“Eğer bir şey konuşacaksak şunlara da bir bakmanızı özellikle rica ediyorum” diyen Başkan Hürriyet, “Bunları size vereceğim. Daha Darıca Belediyenizde neler var. Biraz insaflı olalım ve karşılıklı konuşabilelim. Eksik varsa tabii ki söyleyeceksiniz. Yanlış olduğunda yanlışı da kabul ediyoruz ama afaki ya da sürekli iftira, karalama kampanyası tarzında hareket edilmemeli. Belgesi, bilgisi varsa eyvallah ama biz ortaya belge koyduğumuzda ‘evet belgesi varmış’ diyebilmek yapıcı muhalefetin gereğidir” ifadelerini kullandı.

10 Bin Dolar Rüşvet Veren Vekilinizi Açıkladınız Mı?

Kendi şirketinden kendi bakanlığına Dezenfektan satan bakanınıza bir şey yaptınız mı? 10 bin dolar rüşvet veren milletvekilinizi açıkladınız mı? Bana şu meclise çıkmadığım gerekçesiyle ön inceleme adı altında müfettiş gönderdiniz. Sizin hakkınızda bunca iddia var ama Maşallah size hiç müfettiş gelmiyor. Biz size bütün mali tabloları verdik bize neden hizmet araçlarını satın aldırmanız. Tuncay Seyahat ile kimin ne bağı var? Siz araçları neden satın aldırmadınız ? Siz hangi iddianızı ispat ettiniz bugüne kadar” ifadelerini kullandı.