BAŞKAN HÜRRİYET’TEN TUTUŞ’A İMALI TEŞEKKÜR!

20 Temmuz 2022
Metni Sesli Dinle

“Gösterdiği Tuncay Seyahate Ait Fotoğrafla Bizi Doğruluyor”

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet AKP’lilerin araç satın alınmasıyla ilgili ortaya attıkları gerçek dışı iddialar hakkında yaptığı basın açıklamasında, AKP’li Muharrem Tutuş’un hazırladığı görsel üzerinden eleştiride bulunarak, “Tutuş hazırladığı görselle tam da bizim söylediğimiz şeyi anlatıyor. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet Makam Toplantı Salonunda gerçekleştirdiği basın toplantısında AKP’lilerin araç satın alınmasıyla ilgili ortaya attıkları gerçek dışı iddialar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başkan Hürriyet açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Sayın Muharrem Tutuş mecliste bir fotoğraf gösterdi. Güzel çalışmışlar, hazırlanmışlar. Hazırladıkları görselde kamyon fotoğrafı var, 2 tane de kombo tipi araç bulunuyor. Bu kamyon parasına 7-8 tane alttaki araçtan kiralayabilecekken 2 tane kiralamışlar’ diyor. Ben öncelikle kendisine teşekkür ediyorum. Tam da söylemeye çalıştığımız şeyi anlatıyor.

“2 Senedir Anlatıyoruz”

Kiralamaların ne kadar pahalı, ne kadar yanlış, sıkıntılı olduğunu anlatıyoruz. Bu gösterilen araçlar Tuncay Seyahat’e ait. 2019’da ihale yapmışız. 4 ihaleyi Tuncay Seyahat kazanmıştı. Bu araçlar Tuncay Seyahat’in verdiği araçlar. Tam da bunu söylüyoruz. Kendi firmalarının bile verdiği paraların ne kadar yüksek olduğunu, üstelik 3 yıl önceki rakamların bile ne kadar yüksek olduğunu ve kiralamaların yanlış olduğunu, satın almanın mantıklı, daha tasarruflu olduğunu ve belediyenin mal sahibi olduğunu ısrarla 2 seneden fazladır anlatıyoruz. Bizi desteklediği için teşekkür ediyoruz. Kullandığı fotoğraflarda da dikkatli olmasını söylüyoruz.”