ÇETİN SARICA, “BİZ BELEDİYENİN MALI OLSUN, İSTİYORUZ, AKP’LİLER KİRALAMACILAR KAZANSIN İSTİYOR”

20 Temmuz 2022
Metni Sesli Dinle

AKP meclis üyelerinin araç satın alımıyla ilgili asılsız iddialarına cevap veren İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Çetin Sarıca, “Biz israftan kurtulalım derken AKP’liler araç satın almamızı engelleyecek alakasız ithamlarda bulunuyorlar” dedi

İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Çetin Sarıca, araç satın alımıyla ilgili AKP’li meclis üyeleri tarafından ileri sürülen asılsız iddialara basın toplantısında yanıt verdi. Sarıca “Vatandaş da konuya çok hakim. Kimlerin anlamadığını da herkes biliyor. Büyükşehir Belediyesi de yakın zamanda 125 milyona araç kiraladı. Biz de 125 milyon kredi kullanalım, 200 aracın sahibi belediye olsun, taksitler sabit bir şekilde ödensin ve israftan kurtulalım istiyoruz.

“Biz İsrafa Karşıyız”

Israrla araç kiralamayla ilgili konunun yanlış olduğunu anlatıyorlar. Israrla da araç satın almamızı engelleyecek alakasız ithamlarla konuyu saçma sapan bir noktaya getirdiler. Bugün vatandaş İzmit Belediye meclis üyelerinin halktan yana mı ranttan yana mı oy kullandığını görecek. Biz israfa karşıyız. Malın sahibinin belediye olmasını istiyoruz” dedi.