BİROL SAĞLAM’DAN SU BASKINLARINA TEPKİ

18 Haziran 2023
Birol Saglam'dan su baskinlarina tepki (2)
Birol Saglam'dan su baskinlarina tepki (1)
Metni Sesli Dinle

Bu Kent Bu Görüntüleri Hak Etmiyor!

Kocaeli’de etkili olan yağmur sonrası yollar adeta göle dönerken İzmit Belediyesi STK ve Esnaf Masası Koordinatörü Birol Sağlam da alt yapı yetersizliğine tepki gösterdi. Sağlam, “20 yıldır Kocaeli’yi yönetemiyorlar. Bu kent bu görüntüleri hak etmiyor. Hesabını soracağız” dedi

Kocaeli’deki bugün yağan sağanak yağmur sonrası vatandaşlar ve esnaflar zor anlar yaşadı. Özellikle şehir merkezindeki birçok ana yolda araçların güçlükle ilerlemesi dikkat çekti. Büyükşehir’in sorumluluğundaki alt yapının yetersiz olduğunu dile getiren İzmit Belediyesi STK ve Esnaf Masası Koordinatörü Birol Sağlam, sosyal medya hesabı üzerinde açıklamalarda bulundu.

Kocaeli’yi Yönetemiyorlar

Birol Sağlam, “Alt yapı çalışmaları (su ve kanalizasyon) hizmetleri hangi belediyenin yetki ve sorumluluk alanında? Kocaeli Büyükşehir Belediyesi. 20 yıldır Kocaeli’yi kim yönetmeye çalışıyor? Adalet ve Kalkınma Partisi. Yani bakanlıklar ve iktidar hep arkalarındaydı. Peki, yönetebiliyor mu? Hayır.

Hesabını Elbette Soracağız

Niyetimiz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile bir tartışma ortamı yaratmak değil. Ancak bu kent bu görüntüleri hak etmiyor. İzmit Belediyesi olarak ekiplerimizle beraber sokakta sorunu çözmeye ortak oluyoruz. KBB’nin altyapıya yaptığı milyonlarca liranın hesabını sormayacak mısınız? Elbette soracağız.