ÖZMURAL: BU SULAR GİDERDEN GİDEMİYOR İSE BU PARALAR NEREYE GİDİYOR?

18 Haziran 2023
Özmural Bu sular giderden gidemiyor ise BU PARALAR NEREYE GIDIYOR (1)
Özmural Bu sular giderden gidemiyor ise BU PARALAR NEREYE GIDIYOR (2)
Özmural Bu sular giderden gidemiyor ise BU PARALAR NEREYE GIDIYOR (3)
Özmural Bu sular giderden gidemiyor ise BU PARALAR NEREYE GIDIYOR (4)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, bugün yaşanan yağışın ardından kentin bazı bölgelerinde meydana gelen su taşkınlarıyla ilgili Büyükşehir’ şu soruyu yöneltti: Bu sular giderden gidemiyor ise bu paralar nereye gidiyor?

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, yağışların ardından Kocaeli’nin birçok bölgesinde meydana gelen su taşkınlarıyla ilgili altyapı sorununu eleştirdi. Birçok vatandaşın mağdur olduğu konuya değinen Özmural şu ifadeleri kullandı: Derelerin tek hedefi vardır sürekli denize ulaşmak isterler.

“İSU’nun Gider Bütçesi 4 Milyar 430 Milyon”

Siz eğer dere yataklarını imara açarsanız, doğal dere kenar çizgilerini ihlal edersesiniz, dere yatağını ıslah ediyoruz diye duvar örüp dere yataklarını daraltırsanız, oda yetmez Kocaeli’nde olduğu gibi dağ ile tepeler arasına demiryolu ve karayolu yapımında suların denize ulaşması için yolların altına geniş menfezler koymayıp bu suları pompa ile denize basmayı düşünürseniz yüksek yağışlarda bu sonuç kaçınılmaz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait İSU’nun 2023 gider bütçesi 4 milyar 430 milyon ama sular hala giderden gidemiyor. Peki bu sular giderden gidemiyor ise bu paralar nereye gidiyor?