BİZ ÇOCUKLARA KREŞ, YUVA YAPARKEN, SİZ VAR OLAN YUVALARINI YIKTINIZ

13 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

2021 yılın faaliyet raporunun son bölümünde AKP’li meclis üyelerinin kreşler üzerinden oluşturmaya çalıştığı algıya sert yanıt veren Başkan Hürriyet, “Biz ihtiyaç sahibi, şehit ailesi çocukları gibi vatandaşlarımıza ücretsiz kreş yaparken, siz var olanı bile yıktınız. Bizim alnımız ak, ya sizin?” karşılığını verdi

Başkan Hürriyet konuşmasında AKP’li üyelerin algı oluşturma çabalarına fırsat vermeyerek, kreşler konusunda net açıklamalarda bulundu. Hürriyet, “Kreşlere yükleniyorsunuz, ücret diyorsunuz. Kreş için yönetmelik çıkardık. Hep birlikte imza atıldı. Ekonomik durumu olmayan belli kriterdekiler zaten ücretsiz yararlanıyor. Ekonomik durumu orta ve üstü  olanlar da 850 liradan yararlanıyor.

Var Olan Kreşi Kapattınız

O yüzden algıyı değiştirip herkese ücretliymiş gibi göstermeyin. Bütün belediyelerde böyle. AK Partili belediyelerde de böyle. Kaldı ki siz açılmış, var olan kreşi kapattınız. Piyasa değeri 3500-4000 lira olarak yapılarla eş değer kreş açtık. Çok şükür alnımızın akıyla hizmetimizi veriyoruz.” dedi.