ŞENER İNCE’DEN 2 YIL SONRA GELEN CAMİ İTİRAFI

13 Nisan 2022
cemiyet salonu
Metni Sesli Dinle

2021 yılı Faaliyet Raporu sunumunu gerçekleştiren Başkan Hürriyet’in, Fethiye Köyü’nde revizyonu tamamlanarak hizmete açılacak olan Cemiyet Salonu ile ilgili, ‘2 yıl önce camiye ayakkabıyla girdiler dediğiniz yer burasıydı” sözleri üzerine, AKP’li meclis üyesi Şener İnce’den itiraf geldi: Oranın cami olarak kullanılmadığını biliyorum

Nisan ayı Meclis Toplantısında 2021 yılı faaliyet raporu sunumunu gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Fethiye Köyü Camii’nin yanında bulunan ve mahalle halkına cemiyet salonu olarak kullanılan yapıyı göstererek, “Burayı hatırladınız mı? Canımızı çok yaktığınız, bizi çok üzdüğünüz, oranın halkını da hırpaladığınız “Camiye ayakkabıyla girdiler” diye feveran ettiğiniz ama aslında camii olmayan muhtarlık ofisi ve çok amaçlı salonun yapılması için incelemek üzere gittiğimiz yapı.

“İftira ile Bizi Neredeyse Taşlattınız”

Bizi neredeyse taşlatma noktasına getirdiğiniz yapı işte bu. Şu anda biz yapımını tamamladık. Yakın zamanda köy halkımızla birlikte açılışını gerçekleştireceğiz. Hepinizi bu açılışa davet ediyorum. Beni ve meclis üyesi arkadaşlarımı geçtim, oradaki halkı siz çok üzdünüz. Gelin o halktan özür dileyin. Bu açılışta siz de bulunun” dedi.

İnce: Oranın Cami Olmadığını Biliyorum

Sunumun ardından söz alan AKP’li meclis üyesi Şener İnce, olayın ardından geçen 2 yılın sonunda, “Oranın din adamı da benim arkadaşım. Ben oranın cami olarak kullanılmadığını biliyorum.” dedi. İnce’nin bu sözleri iki yıl sonra gelen itiraf olarak akıllarda kaldı.