CEM ŞAKOĞLU’NDAN TUTUŞ’A CEVAP; “AKP’Lİ TUTUŞ TUTTURAMADIKÇA PAYLAŞIMLARINI SİLİYOR”

13 Ağustos 2022
Cem Şakoğlu’ndan Tutuş’a cevap (1)
Cem Şakoğlu’ndan Tutuş’a cevap (2)
Cem Şakoğlu’ndan Tutuş’a cevap (3)
Cem Şakoğlu’ndan Tutuş’a cevap (4)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş’un açıklamalarına cevap veren İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, “Allah’ın sopası yok, adaleti var. Adama kendi sopasıyla kendisini dövdürür” dedi

İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, gündemi meşgul eden Cumhuriyet Parkı ile ilgili açıklamalarda bulunan İzmit Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş’a sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile cevap verdi. “İşi gücü çamur atmak olanları kendi çamurlarına buluyor” diyen Şakoğlu devamında şu ifadelere yer verdi, “Herkese merhaba. Memleketimde mülkün temeli olan adalet işlemekte zorlanmaya başlayınca devreye her zaman olduğu gibi ilahi adalet giriyor. Kahramanımız yine İzmit Belediyesi AKP Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş. Bakmış kendi siyasi görüşündekilerin İzmit Belediyesine saldırmasından her zaman olduğu gibi yine İzmit Belediyesi prim yapıyor, dur şunlara bir cevap vereyim demiş.

“Paylaşımını Hemen Kaldırmış”

‘İş yapmaya gönlü olan önce kendi işini yapar’ demiş ve mülkiyeti bakım onarımı tamamen İzmit Belediyesine ait olduğunu sandığı Şelale Parkı düzeltmemizi salık vermiş. Bunları da hem kendi sosyal medya hesabından hem de bazı basın organlarının manşetlerinden ilan etmiş. Sonra ne olmuş biliyor musunuz? Birileri Tutuş’a, ‘Ne yapıyorsun kardeşim, Şelale Park Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yine İzmit Belediyesine tahsis etmediği yerlerden biri, hemen kaldır paylaşımını’ demiş. Sayın Tutuş da mal bulmuş mağribi gibi yayınladığı işi anında kaldırmış. Allah’ın sopası yok, adaleti var. Adama kendi sopasıyla kendisini dövdürür.

“Meclis Kararını Uygulamıyorlar”

AKP döneminde 10 yıllığına kendi yandaşlarına tahsis edilen Şelale Park Kafe aynı Cumhuriyet Parkı gibi 20 dönümün altında olmasına rağmen meclis kararını uygulamayan KBB tarafından ilçe belediyemize terk edilmediği gibi tahsisi de yenilenmeyen bir alandır. İçindeki kiracının sözleşmesi bittiği halde İzmit Belediyesi olarak çıkartamıyoruz. KBB’de gereğini yapmıyor. Hal böyle iken Şelale Park alanı sırf İzmit Belediyesinin kullanımına geçmemesi için şu an tamamen kontrolsüz bir alan haline getirildi.

“Tutuş, Kendilerini İfşa Etti”

Yalan söylerken kendini tutamamak dedikleri böyle bir şey olsa gerek. İzmit Belediyesine sallayacağım derken Kocaeli Büyükşehir Belediyesini yerin dibine sokmak, kulağı çekildikten sonra da paylaşımı kaldırmanın karşılığı tam adıyla adalet. Çok büyüksün Allah’ım. Tabi Sezar’ın hakkını da Sezar’a teslim etmek gerekir. Önceki yönetimin özel işletmelere peşkeş çektiği alanların nasıl heba edildiğini böylesi bir cesaretle ifşa eden Tutuş’a da hakkını teslim etmek lazım.”