ÇETİN SARICA: YALANLARINIZ ARTIK MİDE BULANDIRIYOR

13 Ağustos 2022
Çetin Sarıca Yalanlarınız artık mide bulandırıyor
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanvekili Çetin Sarıca, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Cumhuriyet Parkı’nın İzmit Belediyesine tahsisiyle alakalı kamuoyunda oluşturmaya çalıştığı algıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Birilerinin yalanlarını açıklamaktan iş yapamaz olduk” dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Cumhuriyet Parkı’nın İzmit Belediyesine tahsisine engel olması ve konuya ilişkin kamuoyunda asılsız iddialarla algı oluşturması ile alakalı sosyal medyadan açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkanvekili Çetin Sarıca, “Birilerinin yalanlarını açıklamaktan, halkı kandırmasının önüne geçmekten iş yapamaz olduk. Artık yalanlarınız mide bulandırıyor” dedi. Sarıca devamında şu ifadelere yer verdi; “Büyükşehir’in parkıyla uğraşacağınıza falan filanla başlayan cümleler… Beyler, yıllardır İzmit Belediyesindeyken yüzünüzde güller açıyordu da şimdi birden bire nasıl Büyükşehir’in oldu Cumhuriyet Parkı? Kendi belediyeniz olsaydı aynı engellemeleri yapacak mıydınız? Özellikle de anlamamak çok işine geliyor birilerinin.

“Yıllardır Özel İşletmede Olduğunu Bile Bilmiyorlar”

Cumhuriyet Parkı’nın Büyükşehir Belediyesinin 2006 yılındaki meclis kararına göre; alanı 20 dönüm altında olduğu için İzmit Belediyesine tahsisi gerçekleştirildi. Bunu hepsi biliyor ama doğruları söylemek işlerine gelmiyor. Ha bir de demişsiniz ya, ‘Üç buçuk yıldır elinizi sürmediğiniz Cumhuriyet Parkı’ diye. Cumhuriyet Parkı’nın AKP döneminde yapılan ihale ile yıllardır özel işletmede olduğunu, işletmenin İzmit Belediyesi’nde olmadığını bilmeyenler çıkıp atıp tutuyor. Ya da biliyor ama bile bile yalan söylüyor, yazık gerçekten. AKP döneminde yıllarca birilerine peşkeş çekilen park içerisindeki kafenin, özel işletme elinde düştüğü harap hali üzerimize yıkamazsınız efendiler. Özel işletmeler tüm parkı kullanırken sesiniz çıkmıyordu da şimdi bize gelince mi sesiniz çıkar oldu. Yıllardır el atmadığınız denilen parkın tüm bakımını da yalanınızın aksine yine İzmit Belediyesi yapıyor. Yalanlarınızla savaşacağız! Halkı kandırmanıza izin vermeyeceğiz!