CHP GRUBUNDAN SABRİ YALIM PARKI TEPKİSİ!

10 Mart 2022
Metni Sesli Dinle

“İzmit Belediyesine Danışmadınız”

Büyükşehir Meclisinde, Pişmaniyeciler Meydanı’nda bulunan Kültürel Tesis Alanı’nın Sabri Yalım Parkı’na taşınmasına CHP grubu tepki gösterdi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Pişmaniyeciler Meydanı’nda bulunan Kültürel Tesis Alanı’nın Sabri Yalım Parkı’na taşınması maddesi oy çokluğuyla kabul edildi. Cumhuriyet Halk Partisi grubu ise bu duruma tepki gösterdi. CHP’li Meclis Üyesi Orhan Tanış, “Bu plan tadilatını yaparken her zaman istişarenin yapılmasında yarar olduğuna inanıyoruz. İzmit Belediyesi ile yine herhangi bir görüşme yapılmamış, danışılmamış. Bu açıdan eleştirimizi devam ettiriyoruz.

Tanış, “Uygun Bulmadık”

Burası 2020 yılında kültürel tesis alanıydı, park yapıldı. Koruma kurulu görüşü alınmadan park yapıldı. Biz o zaman baktığımızda parkın bütünlüğü oluştuğu için uygun demiştik. Şimdi tekrar Ulaşım Dairesinin bir talebine istinaden o taksi durağını koyarken ilave olarak da bu kültürel tesis alanını buraya tekrar yeniden koyuyoruz. Bu ihtiyaç nereden çıkmış pek belli değil. Yeşil alan olarak o bütünlüğün korunmasında kamusal olarak yarar var. Biz bu durumu uygun bulmadık.

Özmural, “İki Taksi Durağını Karşı Karşıya Getirdiniz”

CHP Grubu adına söz alan Ünal Özmural ise konuşmasında taşınan taksi durağıyla ilgili olarak, “Biz o taksi durağının nasıl taşındığını biliyoruz. Eskiden taksi durağı üst sokaktaydı. Bir gün geldiniz vatandaşın yürümüş olduğu yolu komple kırdınız. Yürüyüş yolunu yarı yarıya düşürdünüz ve taksi durağı yaptınız. Taksici arkadaşlarımızın mobosu öbür tarafta kaldı. Bütün kışı soğukta geçirdi bu arkadaşlar. Bu eziyeti hala çekmeye devam ediyorlar. O da yetmedi 50 metre aşağıda Yeni Cuma taksi durağıyla karşı karşıya bıraktınız. Orada çalışanlar nasıl sorunlarla karşı karşıya geliyor dinleyin biraz” dedi.