DEVRİM BAL: BÜYÜKŞEHİR’İN YARATICILIĞINA HAYRAN KALDIK!

1 Temmuz 2023
Büyükşehin paylaşımları (1)
Büyükşehin paylaşımları (2)
Devrim Bal'ın paylaşımı
Metni Sesli Dinle

“Hizmeti Götürme Ama İzmit Belediyesinin Aracını Kendin Hizmet Vermiş Gibi Paylaş”

İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Devrim Bal, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin İzmit Belediyesine ait ilaçlama araçlarını sosyal medyada kendi aracı olarak paylaşmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediyesinin yaratıcılığına hayran kalmamak elde değil! Sen hizmeti götürme, ama İzmit Belediyesinin aracının videosunu çek, sonra da sanki kendin hizmet vermiş gibi paylaş!” dedi

İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Devrim Bal, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin İzmit Belediyesine ait ilaçlama araçlarını sosyal medyada kendi aracı olarak paylaşmasına dair açıklamalarda bulundu. Devrim Bal paylaşımında şu ifadeleri kullandı; “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kendi Instagram sayfasında, İzmit Belediyesine ait sinek ilaçlama aracını kendi aracı olarak göstermiş. Şaşırdık mı? Tabi ki hayır! Yine de Büyükşehir Belediyesinin yaratıcılığına hayran kalmamak elde değil! Sen hizmeti götürme, ama İzmit Belediyesinin aracının videosunu çek, sonra da sanki kendin hizmet vermiş gibi paylaş!

“İnanın Biz Anlamadık”

Ancak, yaramazlık yapmış çocuklar bile “kopya çekmek yasak” olduğunu bilirken, koskoca Büyükşehir Belediyesinin böyle bir şey yapması bizi gerçekten şaşırttı. Akıllara şu soru da gelmiyor değil. Yoksa Kocaeli Büyükşehir, sorumluluk alanında bulunan Sarı Dere’yi daha önce ilaçlamadığı için 41 AVM’yi sivrisinek basmasından çekinerek mi böyle bir şey paylaşmak zorunda kaldı? İnanın biz anlamadık. Anlayan varsa ve bize iletirse çok mutlu oluruz”