DEVRİM BAL’DAN ASPARAGAS HABERE TEPKİ; “SİZCE DE BİR GARİPLİK YOK MU? AMA NEDEN?”

15 Ekim 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Devrim Bal, Kocaeli Barosu’nun Genel Kurulu’na katıldığı halde “Başkan Hürriyet genel kurula katılmadı” başlığıyla haber yapan internet sitesini eleştirdi

Kocaeli Barosu’nun 37’nci Olağan Genel Kurulu’nun ilk oturumu bugün gerçekleştirildi. Kocaeli Barosu üyesi olan İzmit belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de, her genel kurulda olduğu gibi bugün de meslektaşlarını yalnız bırakmadı. Bugün KOTO’da yapılan kurula katılmasına rağmen bir internet sitesi “Başkan Hürriyet genel kurula katılmadı” başlığında bir haber paylaştı. Yapılan kasıtlı ve gerçeği yansıtmayan haber kamuoyu tarafından şaşkınlıkla karşılanırken, habere tepki gösteren isimlerden biri de İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Devrim Bal oldu.

Gerçekten Katılmadığını Mı Düşündüler?

“Sizce de bir gariplik yok mu? Ama neden?” başlığıyla sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Devrim Bal devamında şu ifadelere yer verdi; “Aynı zamanda avukat olan ve her Baro seçimine katılan İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in, Kocaeli Barosu 37. Genel Kurulu’na katıldığı bilindiği halde ‘Başkan Hürriyet Baro Seçimine Gelmedi’ demek için biraz aceleci davranılmadı mı? Ya da; Cumartesi ve Pazar günü, toplamda 16 saat sürecek olan genel kurulun sadece bir bölümünde, Başkanımızı görmediği için, gerçekten başkanımızın katılmadığını mı düşündüler?

Kent Protokolü Neredeydi?

Diyelim ki öyle. Peki, neden kent protokolünün katılmadığı yine koca koca harflerle ve ünlem işaretleriyle yazılmaz da Fatma Hanım katıldığı halde bu şekilde yazılır? Vali katıldı mı? Başsavcı, Seçim Kurulu Başkanı katıldı mı? Büyükşehir Belediye Başkanı katıldı mı? Katılmadılarsa yazıldı mı? Gereksiz belki ama kafamda deli sorular işte?”