HÜRRİYET’TEN YALAN HABERLERE SİTEM; “BU NASIL BİR HIRS, NASIL BİR YALAN?”

15 Ekim 2022
Metni Sesli Dinle

Kocaeli Barosu’nun Olağan Genel Kurulu’na katılmadığı yönünde yapılan asılsız haberlere tepki gösteren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Gelmeyene gelmedi diyemediler ama gelene gelmedi dediler. Bu kadar yalanı ve kasti hırsı nasıl anlamalıyım, bilemedim” ifadelerini kullandı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bugün ilk oturumu gerçekleştirilen Kocaeli Barosu’nun 37’nci Olağan Genel Kurulu’na katılmasına rağmen bir internet sitesinin paylaştığı ‘Hürriyet Baro seçimine katılmadı’ haberlerine tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Hürriyet, “Arkadaş nasıl bir hırs, nasıl bir yalan haber yapmak bu? Ülkenin bunca acı gündeminden daha mı önemli bu haber” dedi.

“Herkesin İçi Yanıyor Bazıları Yalan Peşinde”

Başkan Hürriyet, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın devamında şu ifadelere yer verdi; “Güneşi görebilmek için karanlığı kazan onca insan göçük altında kaldı. Herkesin içi yanıyor. Sabah sabah bazı İzmit basınında(!) çok önemli bir haber; ‘Hürriyet Baro seçimine katılmadı.’ Arkadaş nasıl bir hırs, nasıl bir yalan haber yapmak bu? Ülkenin bunca acı gündeminden daha mı önemli bu haber. Üstelik ‘Baro seçimine katılmadı’ dedikleri bugün seçim yok. Seçim günü yarın.

“Her Genel Kurula Katılırım”

Milletvekilliğimde de belediye başkanlığımda da yoğun programlarıma rağmen ya öğleden önce ya da öğleden sonra mutlaka en az yarım gün katılırım baro genel kurulunun ilk gününe. Uzun uzun dinlerim meslektaşlarımı. Ertesi gün de seçime gider oyumu kullanırım. Yani 2 gün boyunca hep katıldım. Bugün de öyle oldu. Gelgelelim gerçeklere; bugün il protokolünden sadece ben ve Makine Mühendisleri Odası vardı.

“Kocaman Bir Kentten Sadece 2 Kişi”

İl protokolünün tümü baromuzu yalnız bıraktı. Üstelik sadece bu sene değil. Bir önceki genel kurulda da böyleydi. O zaman da yine ben vardım. Bu kentte avukat olan tek siyasi ya da belediye başkanı ben değilim elbette. Üst düzey bürokrasi, büyükşehir, avukat siyasiler, avukat olan diğer belediye başkanları, avukat milletvekilleri, il ve ilçe başkanları ve daha nice kişi yoktu.

“Onları Pamuklara Saranlar Onlara Laf Söyleyemezler”

Bir düşünün bakalım kimlerdi bu kişiler? Gerçi onları pamuklara saranlar, onlara laf söylemezler ya da söyleYEMEZLER, biliriz. Bazı avukat üstatlarımız sitem etti il protokolünün baro genel kuruluna katılmamasına. Özellikle öğleden sonra söz alan meslektaşlarımın ülke ve kent gündemine dair çok güzel konuşmaları oldu. Tabi ki eleştiriler de. Eleştirilerden mi korkuldu, bilemem. Hepsinin katılmaması tesadüf müydü sizce?

“Gelmeyene Gelmedi Diyemediler”

Sonuç olarak gelmeyene gelmedi diyemediler ama gelene gelmedi dediler. Bu kadar yalanı ve kasti hırsı nasıl anlamalıyım, bilemedim. Ülke yangın yeri ama güzel İzmitimin gündemi benimle ilgili ‘heh şimdi yakaladık. Burdan yıpratalım’ demek. Sahi yalan haber suç olmuştu değil mi? Peki kimin için? Pardon sadece muhalifler içindi dimi. Unutmuşum! Aslında o kadar avukat siyasinin gelmediğini bile farketmemeleri düşündürücü. Gözler bizi arıyor demek ki.”