DEVRİM BAL’DAN CUMHURİYET PARKI TEPKİSİ; “NEREYE KADAR KANDIRACAKSINIZ BU HALKI?”

13 Ağustos 2022
Devrim Bal’dan Cumhuriyet Parkı tepkisi
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Devrim Bal, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Parkı’nın kullanımı ile ilgili İzmit Belediyesine karşı oluşturulmaya çalışılan algı operasyonuna tepki göstererek, “Halka yalan söylemek suçtur” ifadelerini kullandı

İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Devrim Bal, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Cumhuriyet Parkı’nın tahsisi ve kullanımı ile ilgili halka yalan söylediğini belirtti. Cumhuriyet Parkı’nın tahsisi ile ilgili İzmit Belediyesine sürekli zorluk ve engeller çıkarıldığını kaydeden Bal, devamında şu ifadelere yer verdi; “İnsanları kandırmayın artık, halka yalan söylemeyin! Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Parkı’nı 2006 yılında alanı 20 dönüm altında olduğu için İzmit Belediyesine tahsis etti.

“Yalan Konuşmaktan Artık Vazgeçin”

5 yıldır da orası sizin döneminizde kiralanan işletmede. Özel işletme elinde de heba oldu. Bunu da bal gibi biliyorsunuz. İşletmenin tam sözleşmesi bir sene önce bitti. Tam tadilata başladık, bu kez de Koruma Kurulu karar çıkardı çivi çakamadık. Şimdi de sizin tahsis sorununuzla uğraşıyoruz. Nereye kadar kandıracaksınız bu halkı?”