DİLEK YALÇIN’DAN EMİNE ZEYBEK’E CEVAP; “KONU HÜRRİYET OLUNCA MI MİLLETVEKİLLİĞİNİ HATIRLADIN”

29 Temmuz 2022
sosyal medya paylasimi
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile AKP Emine Zeybek’e seslenerek, “Bugüne kadar Kocaeli’ye çivi çakmadın, konu Hürriyet olunca mı milletvekili olduğunu hatırladın” dedi

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yönelik Kocaeli Baro Binası’na asılan afiş üzerinden açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Emine Zeybek’e cevap verdi. Zeybek’in kentin yaşadığı sorunlardan bihaber milletvekilliği yaptığını ifade eden Yalçın devamında şu ifadelere yer verdi; “Sen anladın Hürriyet demişsin ama sen bir türlü anlamadın Zeybek! AKP Kocaeli Milletvekili seçildiğinden beri mecliste Kocaeli’nin tek bir taşıyla ilgilenmeyen, kentin yaşadığı sorunlardan bihaber milletvekilliği yapan ama ne hikmetse konu Fatma Kaplan Hürriyet olunca birden bire milletvekili olduğunu hatırlayan Emine Zeybek.

“İzmit Size 15 Sene Dayandı”

BELSA B Blok borca karşılık SGK’ya devredilip İzmit Belediyesi olarak kendi binamızda kiracı durumuna düşerken, SGK’da 80 milyon değerindeki binayı 17 milyon gibi komik bir rakama satarken, İzmit Belediyesinin hizmet binaları borçlara karşılık tek tek elden çıkarken İzmit size tam 15 SENE dayandı. Biz artık yaptıklarımızı, icraatımızı, projelerimizi size değil halka anlatıyoruz. Biz size anlatmaktan vazgeçtik, lütfen siz de halka yalan söylemekten vazgeçin.”