ERCAN UMUTLU’DAN BÜYÜKŞEHİR’E TEPKİ

2 Temmuz 2023
Kaza yapan araçlar (2)
Kaza yapan araçlar (3)
Metni Sesli Dinle

“Oraya Kasis Yapmazsanız Yaşanacak Her Kazadan Siz Sorumlusunuz!”

İzmit Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Koordinatörü Ercan Umutlu, daha önce İzmit Belediyesi tarafından Alikahya Merkez Mahallesinde yapılan kasisin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırtılmasının ardından meydana gelen trafik kazası sonrası Büyükşehir Belediyesine tepki gösterdi

Daha önce İzmit Belediyesi tarafından Alikahya Merkez Mahallesi Mehmet Akif Caddesinde yapılan kasis Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırtılmıştı. Kasisin kaldırılmasının ardından ise bölgede trafik kazası meydana geldi. Konuyla ilgili daha önce defalarca uyarılarda bulunan İzmit Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Koordinatörü Ercan Umutlu, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

“Biz Tehlikeyi Görüp Kasis Yaptık”

Umutlu yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı; “İzmit Belediyesi olarak biz tehlikeyi gördük, oraya kasisi yaptık. Kocaeli Büyükşehir olarak da siz siyaset yaptınız o kasisi bize, sizin görev alanınız değil diye kaldırttınız. Manzara aşağıdaki gibi oldu. Maalesef Kasis olmazsa daha kötüsü de olacak orda. Oraya çok hızlı bir şekilde kasis yapın, yapmazsanız olacaklardan siz sorumlu olursunuz. Allah göstermesin ölümlü bir kazada ömür boyu vicdan azabı çekersiniz. (Vicdanınız varsa.) Alikahya Merkez Mahallesi Mehmet Akif Caddesi….”