HÜRRİYET: AKP VE MHP’LİLER EYT’LİLERDEN ÖÇ ALIYORLAR!

5 Temmuz 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, EYT’li işçilerin tazminatlarını ödemek üzere arazi satışının Akp ve Mhp oylarıyla reddedilmesi üzerine, “Hem bizi ekonomik anlamda zora sokmak istiyorlar hem de EYT’lilerden öç almış oluyorlar” dedi

İzmit Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında EYT’li işçilerin tazminatlarının ödenmesi için arazi satışı gerçekleştirilmesi Akp ve Mhp’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi. Başkan Hürriyet konuyla ilgili olarak sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: EYT’lilerden ÖÇ ALIYORLAR…! Kaybedeceğimi bilsem de EYT Yasasını çıkarmam dediler. Çifte dikiş bunlar dediler.

Akp’li Belediyelere Verilen Kredi Bize Verilmedi

Ama seçim geldi çattı, mecburen yasayı çıkardılar. Yarım yamalak da olsa. Hala maaşı bağlanmayanlar olduğu söyleniyor. EYT tazminatları için Akp’li Belediyelere verilen kredi bize verilmediği için ve bütçe planı içinde bulunmayan büyük bir rakam olduğu için biz de arazi satmak istedik ama AKP ve MHP HAYIR dedi. Hem bizi ekonomik anlamda zora sokmak istiyorlar hem de EYT’lilerden öç almış oluyorlar.