YAŞAR KARDAŞ’TAN AKP’Lİ MUHARREM TUTUŞ’ A: EMEKLİLERE HİÇ ACIMADINIZ!

5 Temmuz 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Kardaş belediyeden emekli olan EYT’li personelle ilgili olarak açıklamalarda bulunan İzmit Belediyesi AKP Meclis üyesi Muharrem Tutuş’a yönelik yaptığı paylaşımda,” Bu masalın sonunu güzelleştirmek AKP ve MHP’li meclis üyelerinin elindeydi Sayın Tutuş! emeklilere hiç acımadan bu masalın sonunu kendiniz yazdınız” ifadelerini kullandı

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Kardaş belediyeden emekli olan EYT’li personelle ilgili olarak açıklamalarda bulunan İzmit Belediyesi AKP Meclis üyesi Muharrem Tutuş’a yanıt verdi. Kardaş yanıtında şu ifadeleri kullandı: “Bize masal anlatmayın diyen Muharrem Tutuş’a gelin bir güzel masal anlatalım. Bir varmış bir yokmuş. Krallığın birinde emeklilik yaşı gelenler için bir ferman yayınlanmış. Fermana göre bu emeklilik yaşı gelenler hemen emekli edilecek,  tazminatları da belediye hazinesinden ödenecekmiş.

“Bankalar Bu Belediyeye Kredi Vermemiş”

Bunu duyan belediyeler hazırlıksız yakalandıkları ve tazminata ödeyecek paraları olmadığı için hemen bankalara gitmiş. Kredi çekmiş ve mutlu mesut işçilerin paralarını da ödemiş. Ama masal bu ya, bu fermanı çıkaran krallık İzmit Belediyesi’ni hiç sevmezmiş ve sırf bu yüzden bankalar kraldan korkarak bu belediyeye hiç kredi vermemiş.

“Bağırmışlar Çağırmışlar”

Belediye de ne yapsın, bari demiş, “Arsalarımı satayım da emeklilerin tazminatlarını ödeyeyim.” Belediye Meclisinde “Arsa satalım gelecek parayı emeklimize verelim, kimseyi üzmeyelim” demiş. Ama krallığı çok seven meclis üyeleri hemen karşı çıkmış, “Hayır” demişler, “Size arsa marsa sattırmayıııız. Ne yaparsanız yapın. Bize ne” diye üzerinde bir de bağırmışlar çağırmışlar.

“Size Afiyet Olsun “

Bu masalın sonunu güzelleştirmek AKP ve MHP’li meclis üyelerinin elindeydi Sayın Tutuş! Siz o hakkı değerlendiremediniz ve emeklilere hiç acımadan bu masalın sonunu kendiniz yazdınız. Ha bir de gökten düşen üç elma da size afiyet olsun!”