HÜRRİYET: AKP’LİLER GİBİ SİYASİ AYRIMCILIK YAPMAYAN KÖRFEZ’DEKİ TÜM MECLİS ÜYELERİNİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM

30 Haziran 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, hizmet aracı satın alımı konusunda AKP’li Körfez belediyesindeki CHP’lilerin yapıcı tavrına karşılık, AKP’lilerin İzmit’teki sinsi engellemelerini halka anlattı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet hizmet aracı satın alımıyla ilgili Körfez Belediyesindeki yapıcı muhalefeti örnek göstererek, “Kamyon satın almak için mücadele ediyoruz. Çatır çatır makam aracı alanların bugün sahada hizmet etmek üzere kamyon ve hizmet aracı almamızı nasıl engellediğini herkes görüyor. Körfez Belediyesi CHP meclis üyelerini saygı ile selamlıyorum. Hepsine yapıcı muhalefetleri için teşekkür ediyorum. Halkımızı düşünerek karar verdikleri için.

“Sağduyulu Bir Davranış”

Körfez Belediyesi iş makinası almak üzere teklif getiriyor, ara meclisi hemen ardına talep ediyor. Bizim meclis üyelerimiz de ne ek süre ne de eski kiralamalara bakalım demeden satın almak iyidir diyor. Halkımızın yararına olan kararı veriyor. Hiç bekletmeden onay veriyor. Bu yapıcı, halktan yana muhalefettir. Siyasi ayrımcılık yapmaksızın çok sağduyulu bir davranış. Hepsine partim ve kentim adına teşekkür ediyorum.

“Mücadelede 3’üncü Yılımızdayız”

Biz geldiğimiz noktada İzmit’te aynı şeyi yaşamıyoruz. Kamyonları satın alabilmek için anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan geldi. Mücadelede 3’üncü yılımızdayız. 2 yıl önce 55 milyon kredi istedik vermediler. Şimdi o 55 milyona alabileceğimiz arabalar bugün 150 milyon. O dönemde 27 milyona 71 tane kamyon satın aldık. Gebze Belediyesi 43 tane aracı 67 milyona kiraladı. O 27 milyona aldığımız araçlar bugün 70-80 milyon.

“Halktan Korkuyorlar”

Sizin paranız bunlar, milletin parası. İşte bunlara izin vermiyorlar. Neden? İzin verdiklerinde halk gerçeği görecek çünkü. İzin verdiklerinde yıllardır yapılan yanlışları görecek. Halk yılların hesabını soracak diye korkuyorlar. Karşılaştırma yapacak diye korkuyorlar. Aslında halktan korkuyorlar.  Çünkü biz bunları hayata geçirdiğimizde halk sorgulamaya başlıyor. Doğruyu yanlışı daha net görmeye başlıyor” ifadelerini kullandı.