HÜRRİYET: KAMU MALINA KENDİ MALI GİBİ ÇÖKMÜŞLER

30 Haziran 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Cumhuriyet Parkı Yenileme Projesiyle ilgili düzenlediği basın toplantısında AKP’lilerin tüm kurumları, kanunları silah olarak kullandığını ifade ederek, “Mertçe bir savaş yürütmüyorlar. Kamu malına, kendi malları gibi çökmüşler” dedi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet Cumhuriyet Parkı Yenileme Projesiyle ilgili düzenlediği basın toplantısında AKP’lilerin mertçe bir savaş yürütmediğini ifade ederek, “Sosyal tesislerimiz birilerini rahatsız ediyor ve nasıl engel olacaklarını düşünüyorlar. Bu mertçe değil. Mertçe bir savaş yürütmüyorlar. Kanunları, bütün kurumları silah olarak kullanarak ve kamu malına çökerek yapıyorlar. O zaman üç kuruşa işletmeye verdikleri bazı yerleri bugün hala geri alamıyoruz.

“Kamu Malına Çökmüşler”

Resmen kamu malına çökülmüş durumda. Mahkemeyle uğraşıyoruz, kurumlarla uğraşıyoruz. Kurumların kapısında yatıyoruz. Bakanlıkların kapısında yatıyoruz. Resmen kamu malını baba malı gibi yapmışlar. Birileri keyfi şekilde kullanıyor. İşte bizim mücadelemiz bu. Biz başkanlar geçiciyiz. Bu mal, bu imkânlar halkındır. Halkın buralardan tereddütsüz bir şekilde kamu güveni içerisinde, belediye güvencesi içerisinde uygun ve kaliteli hizmeti almak istemesi en doğal hakkıdır.