HÜRRİYET: BİZ HALK KAZANSIN İSTİYORUZ BAZILARI İSE KİŞİLER KAZANSIN İSTİYOR

30 Haziran 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Cumhuriyet Parkı Yenileme Projesiyle ilgili düzenlediği basın toplantısında Gülümse Kafe’yi örnek göstererek, “Biz Gülümse Kafe’deki gibi halk kazansın istiyoruz, onlar ise bazı kişiler kazansın istiyor” dedi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Cumhuriyet Parkı Yenileme Projesiyle ilgili basın toplantısı gerçekleştirdi. Cumhuriyet Parkında gerçekleştirilen basın toplantısına, parktaki kafenin yenilenmesi ile ilgili şeytani bir sinsilik ile organize bir karalama kampanyasına maruz kaldıklarını belirterek, “Bunun sebebi yıllardır alıştıkları rant düzeni. Bunun anlaşılmasından, artık insanlar tarafından konuşuluyor olmasından rahatsızlar” dedi.

Gülümse Kafe Olmasından Korkuyorlar

AKP ve Büyükşehir belediyesinin sinsi bir plan uyguladığını belirten Başkan Hürriyet devamında, “Burayı Gülümse Kafe yapacaksınız değil mi’ dediler. Bakın zihinlerinin arkasında yatan şey bu işte. Bundan korkuyorlar. Buranın halka açılmasından, halkın uygun fiyatlarla kaliteli hizmet aldığında İzmit Belediyesinin başarılı olmasından korkuyorlar. Cumhuriyet Parkı’nda ikinci bir Gülümse Kafe olmasından korkuyorlar.

Ayda 4 Bin TL’ye Kiraya Verdikleri Yerden  Günde 10 Bin TL Kazanıyoruz

Her kent bir rant üretir, yöneticiler karar verir kişilere mi gidecek bu rant halka mı gidecek. Biz halk kazansın diye hareket ettik. Bizden önce Gülümse Kafe’den belediye 4 bin lira aylık kira alıyordu. Biz sözleşme bitince orayı kendi uhdemize aldık. Kendimiz işletmeye karar verdik. Bakın aylık 4 bin lira kirayla “birilerine” verilen yerde şu anda günlük 10 bin lira ciro yapıyoruz. Yenicuma, Fevziye Çay Bahçesi ve burasını da aynı şekilde biz işletelim, belediye ve halk kazansın istiyoruz. Buraları anlatınca birileri rahatsız oluyor. Halkın bu örnekleri gördüğünde diğer belediyeleri sorgulamasından rahatsız oluyorlar. Bizim başarılı olmamızdan rahatsız oluyorlar” dedi.