HÜRRİYET: CEDİT TALEBİMİZİN OLUMSUZ CEVABI BİLE 2 YIL SONRA GELDİ

20 Temmuz 2022
Basın Toplantısı
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet AKP’lilerin araç satın alınmasıyla ilgili ortaya attıkları gerçek dışı iddialar hakkında yaptığı basın açıklamasında, “Biz 3 yılda sadece hizmet araçları için kredi aldık. Bunun dışında sadece Cedit için istedik ve Bakanlık ret cevabını bile 2 yıl sonra gönderdi” dedi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet Makam Toplantı Salonunda gerçekleştirdiği basın toplantısında AKP’lilerin araç satın alınmasıyla ilgili ortaya attıkları gerçek dışı iddialar hakkında değerlendirmelerde bulundu.  Başkan Hürriyet açıklamasında AKP’lilerin sürekli kredi kullandıkları yönünde algı yönetme çabası içerisinde olduğunu ifade ederek, “Biz 3 yıl içinde yalnızca hizmet araçlarının satın alınması konusunda 55 milyon TL kredi talep ettik. 27 milyonluk yetki alabildik. Onun dışında bir kredi talebi de Cedit ile ilgili oldu. Meclisten çıktı bakanlığa gitti. Bakanlık tarafından reddinin cevabı bile 2 yıl sonra geldi.

“Kaç Kredi Kullandırdınız Da Hesap Soruyorsunuz”

Düşünün meclisten çıksa bile Bakanlıkta, İller Bankasında bir yerlerde zaten takılıyor. Cedit’te her şey olmuş, bitmiş devredilmiş, bilmem ne onun bile cevabı 2 yıl sonra gelebiliyorsa kaç tane kredi kullandırdılar da hesap soruyorlar. Ki araç satın almak için kullandığımı 27 milyon liranın sadece 10 milyonunu İller Bankasından alabildik. Kalan 17 milyonunu özel bankadan aldık. Onun için de ciddi bir süre bekledik İller Bankasını. Söyledikleriyle de yaptıklarıyla da sadece önümüzü tıkamaya çalışıyorlar. Biz ise İzmit’e hizmet üretmek için çalışıyoruz” dedi.