HÜRRİYET, “DAHA SATIN ALMA KREDİSİ Mİ, KİRALAMA KREDİSİ Mİ ONU BİLE BİLMİYORLAR”

20 Temmuz 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, AKP Meclis Üyesi Muharrem Tutuş’un İzmit Belediyesinin araç satın alması ile ilgili konu hakkında yerel gazetelere yanlış demeç vermesine ilişkin, “Daha satın alma mı kiralama kredisi mi onun bile farkında değiller” dedi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İzmit Belediyesinin araç satın alması adına kredi çekebilmesine yetki verilmesi ile ilgili meclise getirilen gündem maddesinin içeriğini bilmeden hayır dediklerini kaydeden Başkan Hürriyet, “Diyorlar ki biz satın almaya karşı değiliz, işte bir sürü iddialar. Yok bir ara kiralama kredisi dediler yok işte gazeteci yanlış redakte etti dediler. Bir baktık diğer gazetelerde de aynı beyanlar, belli ki bu beyanlar ağızlarından çıkmış. Daha satın alma mı kiralama kredisi mi onun bile farkında değiller. Biz kiralama kredisi falan istemiyoruz. Biz araçları satın almak üzere kredi istiyoruz.

“Milletin Aklıyla Dalga Geçiyorlar”

Satın almaya karşı değiliz diyerek algı yönetmelerine gerek yok, meclis gündemimiz tek bir maddeden oluşuyor. Satın alma ve bu satın alma için gerekli olan kredi finansmanının kullanılması gündemimizde var. Bu da tek bir maddedir. Zaten bu kredi olmadan da satın alınması mümkün değildir arkadaşlar. Bunu artık sağır sultan bile duydu, vatandaşta çok iyi birliyor. Kimse milletin aklıyla alay etmesin. Biz satın almaya karşı değiliz ama krediye de izin vermiyoruz demek gerçekten milletin aklıyla dalga geçmek başka bir şey değil.”