HÜRRİYET DELİLLERİYLE, İSPATLARIYLA RANTI ORTAYA DÖKTÜ!

15 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

Milyonlar Harcanan Konağı, 1250 TL’ye Kiraya Vermişler!

AKP döneminde yapılan kamu zararlarını bir bir belgeleriyle açıklayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hüriyet, “Yıllarca işletmelerimizi 3 kuruşa eşe, dosta, akrabaya dağıttılar. Milyonlar harcanan tarihi yapıları, 1250 liraya kiraya vermişler. Kamu zararıysa işte belgeleri “ dedi

İzmit Belediyesinin AKP dönemine dair yaptığı kiralama ihalelerinden aktarılan rantı gözler önü seren Başkan Hürriyet, “Geçmişte Gölkay Park’tan 7 bin 600 lira kira alıyormuşuz. Şimdi o firmayı feshettik. Yıkılıp dökülen binayı onarıyoruz. Biz orayı bitirdiğimizde emin olun orası belediye için ciddi bir gelir kaynağı olacak. Yenicuma çay bahçesi aylık 20 bin lira kira alıyormuşuz. Cumhuriyet Parkı’ndan 9 bin 150 lira kira alıyormuşuz. Yıllarca bu işletmeleri 3 kuruşa verenler, kendileri işletmeyenler, daha fazla gelir elde edecekken bunlardan vazgeçenler rantsa, eşe dosta dağıtmaysa, kamu zararıysa işte bunlar belgeleri.

Küçücük Rakamlara Peşkeş Çekmişler

Akçakoca’da bulunan tarihi konakları restore etmek için belediye milyonlar harcamış. Onlardan bir tanesinin kira sözleşmesi elimde. Bin 250 lira kira alıyormuşuz. Milyonlar harcanan konaklar bin 250 lira gibi küçücük rakamlara kiraya verilmiş, peşkeş çekilmiş. Eşe dosta verilen örnekler işte bunlar. Bu arada göreve geldiğimizde SARBAŞ’ta 7 kişi çalışıyordu. Şu anda 60 kişi çalışıyor. 60 kişiyi finanse ediyor. Hem istihdam yaratıyoruz hem millete uygun ve kaliteli hizmet sunuyoruz hem de belediye olarak gelir elde ediyoruz” dedi.