HÜRRİYET: ONLAR MAKAM VE ARAÇ SALTANATI SÜRERKEN BEN DAHA ARABAMA BELEDİYEDEN 1 LİTRE BENZİN KOYMADIM

15 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, saltanat içinde yaşayan belediye başkanları ve yöneticileri eleştirirken, “Biz bilmez miyiz saltanat sürmesini, benim ne zorum var?” dedi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Başkan yardımcılarım, idareci arkadaşlarımın hiçbirinin altında makam aracı yok. Hepsi havuz sisteminden yararlanıyor. Her sabah kendi arabalarıyla belediyeye geliyorlar, garaja bırakıyorlar. Belediyenin bir işi olduğunda havuzdan araç alıp işi yapıyorlar. Akşam evlerine kendi arabalarıyla dönüyorlar. Hiçbirinin şahsi makam aracı ya da şoförü yok.

Maşallah Makam Saltanatı

Diğer belediyelere bir bakın. Maşallah makam saltanatı. Müthiş bir rant, müthiş bir şahsi malı gibi kullanım. Benin kapının önünde duran arabam yıllardır kendime ait olan araba. Ben o arabaya daha bir litre belediyeden benzin koymadım. Benim her ay kredi kartım en az 40-45 bin lira geliyor. Her ay asgarisini ödeyebiliyorum. O kredi kartı borcumun büyük çoğunluğunda benzin faturaları var. Ben de bilmez miyim bu belediyeden makam aracı almasını. Zamanında milyonluk BMW kiralayanların hakkıydı da? Ama biz yapmıyoruz. Önce vicdanımıza hesap veriyoruz.

Pırıl Pırıl Faaliyetlerimizi Karalıyorlar

Biz bilmez miyiz saltanat sürmesini? Biz bilmez miyiz makamı böyle rahat rahat kişisel şeyler için kullanmasını? Benim ne zorum var? Alırım belediyeden bir araba, doldururum benzinini. Niye kredi kartımı patlatayım ki? Niye cebimden ödeyeyim ki? Belediye ve kanunlar bana bu hakkı veriyor. Ama yapmıyoruz. Peki niye yapmıyoruz? Kuruş kuruş hesap ediyoruz. Hata yapabilir miyiz, yaparız. Gözümüzden kaçan şeyler elbette olur. 19 bin evrak geçiyor yıl içerisinde. Her şeyi kontrol etme şansımız zaten yok. Bu sene bir gram hata olmadığı halde evraklarımızda yine yalanlarla pırıl pırıl faaliyet raporumuzu karalamaya çalıştılar” dedi.