HÜRRİYET, “EKONOMİK KRİZ YÜZÜNDEN BİR İHALEMİZE DAHA TEKLİF VEREN ÇIKMADI”

1 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, bugün gerçekleştirilecek olan Bağçeşme Korusu yenileme işine teklif veren olmadığından dolayı ihalenin iptal edilmesiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Hürriyet, “Ekonomik kriz Türkiye’nin en önemli gerçeği, bütün kurumlar bundan etkileniyor” dedi

“Tekrar Tekrar İhale Yapmak Durumunda Kalıyoruz”

Başkan Hürriyet açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Bugün bir ihalemize daha (Bağçeşme Korusu yenileme işi) teklif veren olmadığı için iptal edildi. Ayazma Kapalı Pazar alanı çatı inşaatı, Tüysüzler Kreşinde olduğu gibi birçok yapım işi ve mal alım ihalelerimize ya giren olmadı ya da maliyetin üzerinde teklif verildiği için iptal edildi. Tekrar tekrar ihale yapmak durumunda kalıyoruz. İhale kararından ihalenin bitimine kadarki işlemler en az 2 ay sürüyor.

“Ekonomik Kriz Türkiye’nin En Önemli Gerçeği”

Bu 60 günlük sürede bile fiyatlar üçe beşe katlıyor. Kimse mali olarak önünü göremiyor. Fiyatlar, maliyetler sürekli artıyor. Eskiden teklifler daha uzun süreli geçerlidir denirdi. Şimdi ise teklifimiz 3 gün geçerlidir deniyor ya da teklif veremeyiz deniyor. Ekonomik kriz Türkiye’nin en önemli gerçeği, bütün kurumlar bundan etkileniyor. Bu zorlu kriz sürecini bir an önce aşmayı diliyorum. BU ZORLU ŞARTLARA RAĞMEN HALKIMIZA HİZMET İÇİN TÜM GAYRETİMİZLE ÇALIŞMAYA VE ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ.”