HÜRRİYET, “İŞ HESAP VERMEYE GELİNCE KAÇMAKTA ÜSTÜNÜZE YOK”

13 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, mecliste gerçekleştirdiği 2021 Faaliyet Raporu’nun sunumunda gündeme gelen kapalı pazarlar ile ilgili AKP’li meclis üyelerine seslenerek, “Sizin yaptığınız pazarların ya bir yerleri çöküyor, ya da vatandaşlar kullanamıyor. Siz önce bunun hesabını verin” dedi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediye Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda gerçekleştirdiği sunumda meclis üyeleriyle 2021 Faaliyet Raporu’nu paylaştı. Konuşmasında vatandaşlar ve esnaflar için çok önemli bir yere sahip olan kapalı Pazar alanlarıyla ilgili gerçekleştirilen çalışmalardan bahseden Başkan Hürriyet, bir önceki dönemde inşa edilen Pazar alanlarının ya yanlış yerlere yapıldığını ya da yapım aşamasında yanlış malzemelerin kullanılması sebebiyle çöktüğünü dile getirdi. Yakın zamanda kar yağışı sebebiyle çöken Ayazma Mahallesi’ndeki Kapalı Pazar Alanı’nda da çalışmaların tamamlanacağı belirten Hürriyet, “Ayazma Mahallesi Kapalı Pazar çatısı yine önemsediğimiz işlerden ve ciddi mağduriyetin yaşandığın bir alan.  Mevcut ekonomik koşulların yine aslında vücut bulmuş hali.

“Ya Çatısı Çöküyor, ya da Kullanılamıyor”

Geçmiş dönemde çok sayıda insanın eleştirisine ve ‘Yapmayın, burada bu sistem olmaz’ demesine rağmen inatla kullanılan bir sistem kullanıldı. Burada da ne yazık ki yaptığınız kötü imalat, yaptığınız yanlış yatırım ilk kar yağışında çöktü. Çöktükten sonra mecburen yine aynı tarzda değil daha sağlam, daha uzun ömürlü ve özellikle kamu yararı düşündüğümüzden çelik konstrüksiyon olarak projelendirdik. Bu alanın ihalesini yaptık ama ne yazık ki ihaleye giren olmadı. Biz mecburen hızlıca yapabilmek ve oradaki sıkıntıları giderebilmek için bu alanında revizyonunu tamamlamak üzereyiz” dedi.

“Yalan Söylemekte, Kaçmakta Üstünüze Yok”

Ayazma Mahallesi’nde yaşanan mağduriyetin yanı sıra Kuruçeşme’ye yapılan kapalı pazar alanının da atıl kaldığını kaydeden Hürriyet, pazar alanının vatandaşlara uzak ve ulaşımın zor olduğu bir bölgeye yapılması sonrası ne vatandaşlar ne de pazar esnafı tarafından tercih edilmemesi sebebiyle kullanılmadığını dile getirdi. Yapılan yanlış yatırımların gündeme gelmesi sonrası seslerin yükseldiği AKP sıralarına cevap veren Hürriyet, “Algı yönetiminde üstünüze yok, yalan söylemekte üstünüze yok, hesap verin dediğimizde kaçmakta üstünüze yok. Hesap vermekten kaçıyorsunuz. Önce şu maliyetin hesabını bir verin, sonra konuşmaya hakkınız ve yüzünüz olsun” ifadelerini kullandı.