ÖZMURAL: SİZİN 1 KİŞİYE VERDİĞİNİZ YAKIT İHALESİNİ BİZ 1 MİLYON UCUZA ALDIK

13 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural Nisan ayı Meclis Toplantısı 2. Birleşimi 1. Oturumunda yaptığı konuşmada, “Belediyenin en büyük giderlerinden birisi yakıttır. Biz bu dönem geçmiş dönemdekinden 1 milyon TL daha düşük fiyata mal ettik” dedi

Nisan ayı Meclis Toplantısı 2. Birleşimi 1. Oturumu İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında gerçekleştirildi. İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural meclis toplantısında belediye araçlarının yakıt tüketimine dair yaptığı açıklamada, “Belediyenin en büyük giderlerinden birisi yakıttır. Geçmiş dönemde firmalar ihaleye giriyordu, bir tek firmadan dökme yakıt alıyordunuz. Tek firma fatura kesiyordu. Biz ise şimdi 1 milyon TL düşüğe anlaşma yaptığımız İstanbul Enerji A.Ş.’den akaryakıt alıyoruz ve İzmit’te anlaşmalı olduğu yerel akaryakıt istasyonları kazanıyor. Yani yerel esnaf kazanıyor şu an.

Taşıt Tanıma Sistemine Geçtik

Şu anda tüm araçlarımızın hepsi İBB’nin anlaşmalı olduğu İzmit’in içinde yer alan benzin istasyonlarından yakıt alıyor. Böylece İzmit’teki benzin istasyonları kazanmış oluyor.  Belediyeye aldığımızın araçların tamamında taşıt tanıma sistemine geçtik ve araçlarımızın kontrolünü daha kolay bir şekilde sağlayabiliyoruz” dedi.